Długoterminowa Lokata Rentierska IB w Idea Banku

lokata rentierska

Z oferty Idea Banku zniknęły promocyjne lokaty poza (i tak) bardzo dobrymi Lokatami Skarbonka i Lokatami Skarbonka Plus. W dniu dzisiejszym pojawiła się w Idea Banku długoterminowa Lokata Rentierska IB w opcji na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2%, na 24 miesiące z oprocentowaniem 2,35% oraz 36 miesięcy z oprocentowaniem 2,50%. Lokata Rentierska IB dostępna jest jedynie dla klientów posiadających w IB konto osobiste. Odsetki od lokaty wypłacane są co miesiąc ale jest pewien haczyk. Można się domyślać, że Lokata Rentierska IB wejdzie do oferty Idea Banku na stałe 

Lokata Rentierska IB w Idea Banku:
  • Na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2%.
  • Na 24 miesiące z oprocentowaniem 2,35%.
  • Na 36 miesięcy z oprocentowaniem 2,50%.
  • Od kwoty 500 zł do 1.000.000 zł.
  • Bez wpłaty nowych środków.
  • Odsetki przelewane co miesiąc na rachunek osobisty.
  • Możliwość założenia online przez bankowość internetową i mobilną.

Ten haczyk to właśnie zasady Lokaty Rentierskiej IB. Odsetki księgowane są co miesiąc na konto osobiste w Idea Banku. Ale w przypadku wcześniejszego zerwania te odsetki potrącane są z kapitału lokaty, co sprawia, że nie jest to tak do końca lokata rentierska. Równie dobrze można wpłacić sobie na zwykłą lokatę mniejszą kwotę, a pozostałość traktować jako odsetki, które otrzymamy za jakiś czas. Poza tym jeżeli w trakcie trwania Lokaty Rentierskiej iB wpadniemy na pomysł zamknięcia konta osobistego, to oprocentowanie zostanie obniżone do 0,50%. Późniejsze zamknięcie lokaty sprawi, że także zostaną potrącone wcześniej wypłacone odsetki. Jak dla mnie trochę słabo, tym bardziej, że oprocentowanie jest bardzo dobre, ale nie rewelacyjne. No cóż – nie można mieć wszystkiego. O pozostałej ofercie lokat w Idea Banku pisałem przy okazji Lokaty Bezkonkurencyjnej tutaj:

lokata rentierska


Standardowo przy okazji moich wpisów o lokatach w Idea Banku całkowicie nowych klientów Idea Banku zapraszam najpierw do otwarcia Lokaty Happy z oprocentowaniem do 4% tutaj:

lokata rentierska

Lub Lokaty Happy Pro do kwoty 25.000 zł tutaj:

lokata rentierska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.