Lokata Happy Pro oraz Lokata Gotówkowa czyli 3% i 2,75% w Idea Banku

Lokata Happy Pro

Idea Banku zmodyfikował nieznaczenie ofertę swoich promocyjnych lokat dostępnych wyłącznie dla nowych. Wcześniej do wyboru były: Lokata Happy, Lokata Happy Plus a teraz doszła do tego Lokata Happy Pro. Zmieniło się nieznacznie także oprocentowanie. 3-miesięczna Lokata Happy Pro z oprocentowaniem 3% to nowość w Idea Banku ale oprócz kwoty minimalnej i maksymalnej właściwie niczym się nie różni od poprzednich Lokat Happy. Całkowicie nowi klienci Idea Banku mają do wyboru jedną z następujących lokat: 1-, 2- lub 3-miesięczną Lokatę Happy z oprocentowaniem odpowiednio 3%, 4% oraz 3,50%, 3-miesięczną Lokatę Happy Plus z oprocentowaniem 3% oraz nową Lokatę Happy Pro na 3 miesiące z oprocentowaniem także 3%.  Przy okazji zostało podwyższone oprocentowanie egzotycznej 3-miesięcznej Lokaty Gotówkowej do 2,75%.

Lokaty Happy:
 • Lokata Happy do kwoty 10.000 zł.
  • Na 1 miesiąc z oprocentowaniem 3%.
  • Na 2 miesiące z oprocentowaniem 4%.
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,50%.
 • Lokata Happy Pro do kwoty 25.000 zł:
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 3%.
 • Lokata Happy Plus od kwoty 10.000,01 zł do 100.0000 zł:
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 3%.

Lokaty Happy dostępne są dla całkowicie nowych klientów, którzy nie posiadali w Idea Banku wcześniej żadnych produktów, a nawet nie złożyli wniosku o zawarcie jakiekolwiek produktu w Idea Banku. Czyli Lokatę Happy (także Pro i Plus) można mieć tylko jedną, tylko raz i to na samym początku. Minimalna kwota Lokat Happy i Happy Pro to 500 zł ale nikt rozsądny nie zainwestuje takiej kwoty w taką lokatę. Rozpoczynając współpracę z Idea Bankiem trzeba się zdecydować na jedną z powyższych, promocyjnych lokat.


Przy okazji warto nadmienić, że zostało podwyższone oprocentowanie 3-miesięcznej Lokaty Gotówkowej do bardzo dobrej stawki w wysokości 2,75%. Tylko znowu duże ale. I to nie jedno. Co z tego skoro Lokatę Gotówkową można założyć tylko z pieniędzy wpłaconych przez Mobilny Wpłatomat. Minimalna kwota Lokaty Gotówkowej to 50.000 zł. Już widzę jak ktoś wpłaca takie pieniądze przez Mobilny Wpłatomat. A dodatkowo:

W ciągu 14 dni kalendarzowych poprzedzających wpłatę gotówkową  za pośrednictwem Usługi Mobilny Wpłatomat na Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy suma wypłat gotówkowych dokonana przez Posiadacza rachunku w Oddziale Banku nie może przekroczyć kwoty 10 000 PLN.

No chyba jakiś żart…? Pomińmy tą lokatę zasłoną milczenia od tej pory. Dla „normalnych” klientów najlepsza obecnie opcja to długoterminowe Lokaty Fair Play, Stabilne, Nr 1 oraz Lokata na Wiosnę z oprocentowaniem 2,25% o której pisałem tutaj:

Lokata Happy Pro

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.