BGŻ Optima – spadek oprocentowania na lokatach

bgż optima

Ponad 2 miesiące temu pisałem o nowej ofercie „lokat na otwarcie” w BGŻ Optimie. Oprocentowanie Lokaty Bezkarnej zostało wtedy zwiększone, dodatkowo pojawiła się Lokata Bezkompromisowa. W dniu dzisiejszym nastąpił ruch w drugą stronę. Lokata Bezkarna oprocentowana jest obecnie na 3% a Lokata Bezkompromisowa już tylko na 2,50%. Dodatkowo kilkanaście dni temu zmieniło się także oprocentowanie pozostałych lokat w BGŻ Optmie. Podsumowanie oferty przedstawiam poniżej.

BGŻ Optima – oferta lokat:

  • 3-miesięczna Lokata Bezkarna z oprocentowaniem 3% do kwoty 20.000 zł – dla nowych i powracających klientów.
  • 3-miesięczna Lokata Bezkompromisowa z oprocentowaniem 2,50% do kwoty 100.000 zł – dla nowych i powracających klientów.
  • 3-miesięczna Lokata Standardowa z oprocentowaniem 1,60%.
  • 6-miesięczna Lokata Elastyczna z oprocentowaniem 1,70%.
  • 12-miesięczna Lokata Standardowa z oprocentowaniem 2%.
  • 24-miesięczna Lokata Elastyczna z oprocentowaniem 2,10%.

Lokaty Bezkompromisowa oraz Bezkarna dostępne są dla nowych klientów, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadali w banku BGŻ Optima żadnych produktów*. Można je zerwać w każdym momencie z prawem do zachowania pełnych odsetek. Obie lokaty dostępne są jedynie przy składaniu wniosku o otwarcie Konta Indywidualnego w BGŻ Optimie. Należy się zdecydować albo na Lokatę Bezkarną albo na Lokatę Bezkompromisową. Dodatkowo w przypadku wcześniejszego zerwania 6-miesięcznej Lokaty Elastycznej BGŻ Optima wypłaca 1,30% odsetek, a w przypadku opcji na 24 miesiące – 1,50% odsetek. Lokaty Standardowe niestety nie posiadają już tej zalety.

Oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym wynosi 2,30% do kwoty 150.000 zł do dnia 10.02.2017 r. dla nowych środków. Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 14.10.2016 r. Oprocentowanie standardowe to 1,50% lub 1,70% w przypadku stanu ponad 150.000 zł. I właściwie to wszystko. Obecnie bardzo dobrze wygląda już tylko oprocentowanie Lokaty Bezkarnej. Więc wszystkich zainteresowanych Lokatą Bezkarną w BGŻ Optimie z oprocentowaniem 3%. zapraszam tutaj:

bgż optima


* Kiedy zamknęliśmy konto można sprawdzić dzwoniąc na infolinię pod nr 801 280 280 lub 22 574 37 00.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.