Lokata Strukturyzowana Idea Kids w Idea Banku

Idea Bank w nowym miesiącu wystartował z ofertą nowej lokaty strukturyzowanej. Po dosyć zawiłej lokacie e-Rentier obecnie w Idea Banku znajduje się 9- lub 18-miesięczna Lokata Strukturyzowana Idea Kids z potencjalnym oprocentowaniem do 4% w skali roku. Lokata Idea Kids oparta jest na kursach akcji sześciu spółek związanych z produktami dla dzieci. Subskrypcja trwa do 31.08.2016 r. z możliwością przedłużenia o miesiąc lub dwa.

Lokata Strukturyzowana Idea Kids – najważniejsze cechy:

 • 9 lub 18 miesięczny okres inwestycji.
 • Okres subskrypcji do 31.08.2016 r.
 • Maksymalny okres trwania inwestycji do 02.03.2018 r.
 • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec inwestycji.
 • Minimalna kwota inwestycji – 10.000 zł.
 • Brak opłat wstępnych.
 • Opłata administracyjna 1,50% – 3,50%.
 • Opłata za rezygnację – 1% + opłata administracyjna.
 • Dla osób w wieku 18 – 71 lat.
 • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.

Lokata Strukturyzowana Idea Kids oparta jest na kursach akcji 6 spółek związanych z produktami dla dzieci: Hasbro Inc., Mattel Inc., Danone SA, Nestle SA, TwentyFirst Century Fox Inc oraz Walt Disney Co. Start Lokaty Idea Kids nastąpi 02.09.2016 r. i wtedy też zostąno ustalone kursy początkowe akcji wszystkich ww. spółek. Będzie to standardowo Dzień Otwarcia Lokaty. W dniu 02.06.2018 r. będzie Dzień Ustalenia Odsetek a w dniu 02.03.2018 r. Dzień Zamknięcia Lokaty.

Lokata Strukturyzowana Idea Kids – oprocentowanie:

 • 4% jeżeli w Dniu Ustalenia Odsetek (02.06.2017 r.) kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty. Jeżeli nie lokata trwa dalej.
 • 4% jeżeli w Dniu Zamknięcia Lokaty (02.03.2018 r.) kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty pomnożonych przez 97,50%.
 • 0% jeżeli w Dniu Zamknięcia Lokaty (02.03.2018 r.) kursy zamknięcia wszystkich spółek nie będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty pomnożonych przez 97,50%.

lokata strukturyzowana idea kids

Idea Bank podaje w warunkach stawkę 3% i 6% trochę chyba dla zmylenia. Daje to wynik 4% w skali roku. Aby Lokata Strukturyzowana Idea Kids wystartowała musi uzbierać się co najmniej 5 mln zł. Idea Bank zastrzega sobie prawo do przedłużenia subskrypcji. W takim przypadku wszystkie terminy przesuwają się odpowiednio o miesiąc lub dwa. Lokata Idea Kids tak naprawdę może skończyć się już po 9 miesiącach dobrym wynikiem lub po 18-tu z oprocentowaniem lub bez. Wcześniejsza rezygnacja sporo kosztuje. Ochrona kapitału działa tylko na koniec okresu trwania inwestycji a dodatkowo pobierana jest opłata za rezygnację oraz administracyjna. Idea Bank kusi poniższym wykresem ale nie gwarantuje on dobrych wyników na lokacie:

lokata strukturyzowana idea kids


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.