Wypłata środków gwarantowanych ze SKOK-u Wspólnota

wypłata skok wspólnota

wypłata skok wspólnota

Dokładnie tydzień temu pisałem o zawieszeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego działalności SKOK Wspólnota. Jest to pierwszy krok do ogłoszenia upadłości SKOK-u Wspólnota. Wszystkich zainteresowanych zapraszam tutaj. W miarę szybko, bo już w dniu 24.07.2014 r. Bankowy Fundusz Gwarancyjny podjął uchwałę nr 60/DGD/2014 w sprawie realizacji wypłat środków gwarantowanych deponentom Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Wspólnota. Sprawność przeprowadzenia całej operacji wpłynie niewątpliwie na nasze zaufanie do banków, jako instytucji, w których trzymamy ogromną większość naszych oszczędności.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny zdecydował, że wypłatą środków gwarantowanych zajmie się PKO BP. Jest to bardzo dobra decyzja, chociażby ze względu na bardzo mocno rozbudowaną sieć placówek tego banku. Środki gwarantowane będą mogły zostać wypłacone w gotówce lub przelewem od dnia 28.07.2014 r. do 19.09.2014 r. w każdym oddziale PKO BP z wyłączeniem agencji. Po tym terminie wypłaty środków gwarantowanych będzie dokonywał bezpośrednio przez BFG w terminie 5 lat od dnia zawieszania działalności SKOK-u Wspólnota.

Klienci SKOK Wspólnota powinni się zgłosić z dowodem osobistym osobiście do dowolnej placówki PKO BP. Środki do wysokości 30.000 zł mogą zostać wypłacone bez konieczności wcześniejszego informowania banku. Powyżej tej kwoty istnieje obowiązek awizowania wypłaty z wyprzedzeniem dwóch dni roboczych. Środki gwarantowane będą wypłacane w złotych, bez względu na walutę, w jakiej nominowane były depozyty. Informacje o placówkach PKO BP oraz możliwość zaawizowania wypłaty można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 801 302 302 lub 81 535 65 65.

Wierzytelności przekraczające wartość środków gwarantowanych można dochodzić z majątku SKOK-u Wspólnota. Wierzytelności te w przypadku ogłoszenia upadłości SKOK-u powinny zostać zgłoszone sędziemu-Komisarzowi po ogłoszeniu przez sąd upadłości SKOK-u Wspólnota. A będzie to już raczej formalność – nic nie pomoże już odwołanie Kasy Krajowej SKOK-ów. Od 2001 roku w Polsce nie upadł żaden bank. Oby takich upadłości było jak najmniej. Co ciekawe strona internetowa zawieszonego SKOK-u Wspólnota nadal działa. Choć, co trzeba przyznać, komunikaty BFG pojawiają się na niej regularnie.

wypłata skok wspólnota

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.