EKOlokata Pozytywna i EKOlokata 9M w BOŚ Banku

BOŚ Bank

Bank Ochrony Środowiska aktywnie walczył do tej pory o oszczędności Polaków za pomocą swojego internetowego oddziału Bossabanku. Szczegóły można znaleźć co tydzień na mojej stronie, aktualna oferta opisana jest tutaj. Poza ofertą internetowego Bossabanku od 10 kwietnia w stacjonarnych placówkach BOŚ Banku dostępne są dwie ciekawe propozycje lokat z wysokim oprocentowaniem.

<<<Informacje o nowej ofercie depozytowej BOŚ Banku>>>

Uwaga – zmienione oprocentowanie od 15.10.2014 – szczegóły <<<tutaj>>>

Pierwsza z nich EKOlokata Pozytywna na 6 miesięcy z oprocentowaniem:

  • 3,5% w przypadku nowych środków
  • 3,3% w przypadku starych środków

Druga z nich to 9-miesięczna EKOlokata 9M z oprocentowaniem:

  • 3,6% w przypadku nowych środków
  • 3,4% w przypadku starych środków

Minimalna kwota EKOlokaty Pozytywnej to 1.000 zł, maksymalna 100.000 zł. W przypadku EKOlokaty 9M minimalna kwota lokaty to 1.000 zł, maksymalna to aż 500.000 zł. Możemy założyć po jednej EKOlokacie Pozytywnej i EKOlokacie 9M dla nowych środków i po jednej EKOlokacie Pozytywnej i EKOlokacie 9M dla starych środków. Lokaty możemy otworzyć przez internet lub w placówkach banku. Oferta jest ważna od 10 kwietnia i obowiązuje do odwołania.

Definicja nowych środków według regulaminu promocji jest dosyć skomplikowana. Nowe środki to nadwyżka środków ponad sumę środków zgromadzonych w banku według stanu na:

  • 4-ty dzień miesiąca, poprzedzającego miesiąc w którym zakładamy lokatę, jeśli lokatę zakładamy od pierwszego do czwartego dnia bieżącego miesiąca.
  • 4-ty dzień miesiąca bieżącego, jeśli lokatę zakładamy od piątego do ostatniego dnia miesiąca. Jeśli 4-ty dzień miesiąca wypadnie w dzień wolny od pracy, to bierzę się pod uwagę następny dzień roboczy.

Tak jak w przypadku lokat w Bossabanku głosujemy na „polskiego zwierzaka”, którego ochronę finansuje bank. Trzeba utrzymać lokatę minimum 1 miesiąc, a bank przekaże 2 zł na ochronę zwierzaka, który zdobędzie najwięcej głosów od klientów. Do wyboru jest łoś, foka szara, ryś oraz sarna.

Proponowane oprocentowanie kwalifikuje BOŚ Bank do grona liderów na rynku. Oferta skierowana jest jak zawsze głównie do nowych klientów, jednak bank docenia także swoich dotychczasowych klientów, którzy trzymali do tej pory swoje pieniądze w tym banku, proponując im oprocentowanie jedynie 0,2% niższe niż na nowe środki. Jest to rozwiązanie stosunkowo fair, bardzo rzadko spotykane w dzisiejszej bankowości. Szczegóły lokat znajdziemy na stronie banku, czyli tutaj.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj po przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.