Konto Oszczędnościowe na 6% w Getin Banku + przegląd podobnych ofert

Witam. W ostatnich dniach po podwyżce głównej stopy procentowej do 6% zareagowało kilka banków i podniosło oprocentowanie swoich kont oszczędnościowych i lokat. Większość zaoferowała stawkę 5% ale jeden z banków poszedł w ślady NBP i ma w swojej ofercie Elastyczne Konto Oszczędnościowe na 6% do kwoty 400.000 zł na 3 miesiące (92 dni).  To o dokładnie 1% więcej niż konkurencyjne konta oszczędnościowe. Nowa promocja trwa do 30.06.2022 r., tj. do tego dnia można wpłacić nowe środki.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe na 6% w Getin Banku:
 • Dla kont indywidualnych EKO.
 • Posiadanie konta osobistego (może być wspólne).
 • Wyrażone zgody marketingowe i handlowe.
 • Dla nowych środków do kwoty 400.000 zł.
 • Oprocentowanie standardowe – 0,05%.
 • Na 92 dni (3 miesiące) od daty wpłaty nowych środków.

 

Konto Oszczędnościowe na 6% w Getin Banku + przegląd podobnych ofert

Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania w Getin Banku obliczony na dzień 23.05.2022 r. Osoby, które korzystały z poprzednich edycji ofert dla nowych środków, którym w okresie od 11.06.2022 r. do 30.06.2022 r. skończyło się promocyjne oprocentowanie nie załapią się na nową promocję. Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym oraz Ofertą specjalną Podwyższamy oprocentowanie.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe wymaga konta osobistego – Konta Proste Zasady – staje się bezpłatne po wykonaniu pięciu transakcji bezgotówkowych. Brak wykonania tych operacji powoduje naliczenie opłaty w wysokości 8 zł.  Wszystkich zainteresowanych Elastycznym Kontem Oszczędnościowym z oprocentowaniem 6% zapraszam tutaj:


Na nowe środki można także założyć lokatę na 3 miesiące z oprocentowaniem 6%, a na 6 i 12 miesięcy z oprocentowaniem 6,50%  – szczegóły tutaj. Dodatkowo co ważne przy próbie przelania swoich starych środków do innych banków (przed autoryzacją sms-em) otrzymujemy ofertę lokaty lub konta z oprocentowaniem zbliżonym do ofert promocyjnych – jeżeli nasze środki nie spełnia definicji nowych środków w Getin Banku należy spróbować w ten sposób podbić sobie oprocentowanie ponieważ oprocentowanie standardowe oraz pozostałych lokat jest sporo niższe a Getin mocno walczy o nasze oszczędności.


Zbliżone oferty kont oszczędnościowych, a raczej z oprocentowaniem niższym o 1% posiadają jeszcze w swojej ofercie ING Bank Śląski, Alior Bank oraz Santander Consumer Bank. Dodatkowo stawkę 5% oferuje jeszcze Bank Pekao dla nowych i mocno nieaktywnych klientów – szczegóły w moim ostatnim rankingu kont oszczędnościowych tutaj.

Dodatkowo kilka banków oferuje stawkę 6% czy nawet 7% na lokatach 3- i 6 miesięcznych. To m.in BOŚ Bank z ofertą 3-miesięcznej lokaty dla posiadaczy kont osobistych ze stawkę 7%, Getin Bank ze stawką 6% i 6,50% dla lokat na nowe środki oraz BNP Paribas ze stawkę 6% na 5 miesięcznej lokacie mobilnej do 50.000 zł. Jest też kilka ofert z przedziału 5% – 5,50%. Szczegóły w moim ostatnim rankingu lokat terminowych (zaktualizowanym na dzień dzisiejszy) tutaj. Uważam, że na dłużej niż 6 miesięcy z powodu prawie pewnych przyszłych podwyżek stóp procentowych nie warto raczej zakładać lokat.


Ciekawe oferty posiadają jeszcze zagraniczne oddziały działających w Polsce banków – Inbanku oraz BFG. Ze względu na fakt, że to są zagraniczne oddziały banków działające na zasadach swoich krajów korzystanie z tych ofert zostawiam do decyzji każdemu z osobna.

W Inbanku można założyć Lokaty na 3 i 6 miesięcy z oprocentowaniem 4%. Ale nowi klienci i Ci zakładający Lokaty Lojalne z nowych środków otrzymują stawkę 6% na 3 miesiące i 6,50% na 6 miesięcy. Warunek jest taki, że nie można zerwać swoich dotychczasowych lokat przez okres trwania Lokat Lojalnych. Więcej szczegółów tutaj.
Za to w BFG można założyć Lokaty Facto na 3 i 6 miesięcy z oprocentowaniem 5,75% – szczegóły tutaj.


Regulamin Oferty specjalnej Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym – edycja nr 8/2022.

5 Komentarze

 1. Dzień dobry,
  czy wiadomo jaki będzie dzień naliczenia nowych środków w Getin Bank w czerwcu? Jak nie, to kiedy jest to ogłaszane, kiedy będzie wiadomo?
  Z góry dziękuje za odpowiedź.
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.