Dobre Lokaty Facto w BFF Banking Group

Na rynku bankowym od kilku lat trwa konsolidacja i łączenie się (przejmowanie) mniejszych banków. Sprawia to, że powstają wielkie banki, które mają dużą ilość depozytów, co z kolei sprawia, że nie muszą walczyć o nasze oszczędności. Przekłada to się na co raz niższe oprocentowanie. O nasze oszczędności walczą aktywnie raczej małe banki – Idea Bank, Inbank czy Toyota Bank. Do tej grupy dołączył ponad miesiąc temu BFF Banking Group, czyli polski oddział włoskiego banku. Lokaty w BFF Banking Group jak przystało na „świeżaka” na rynku są na całkiem sensownym oprocentowaniu – m.in. można na początek założyć lokatę na 4% ale na 60 miesięcy bez ograniczenia kwotowego. Szczegóły oferty depozytowej poniżej.

Na wstępie należy zaznaczyć, że BFF Banking Group działa podobnie jak Inbank. Jest to włoski bank, działający w Polsce jako oddział. Czyli depozyty chronione są przez włoski odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego na zasadach bardzo podobnych jak w Polsce. Ochrona obejmuje depozyty do 100.000 euro na osobę – więcej o ochronie depozytów w BFF Banking Group można poczytać tutaj. Czy to bezpieczne? Raczej tak ale jak to bywa z pieniędzmi każdy powinien to oceniać według własnej wiedzy, doświadczenia i preferencji. Lokaty z tego banku są dostępne dla wszystkich więc będą się pojawiać od przyszłego miesiąca w moich rankingach. BFF Banking Group nie jest całkowicie nieznany – działa już na terenie 8 państw Europy.

Umowę z BFF Banking Group zawiera się całkowicie online – potrzebne są dane oraz przelew weryfikacyjny. Dane muszą się zgadzać oczywiście z dowodem oraz danymi z przelewu weryfikacyjnego. Zakłada się bezpłatny rachunek depozytowy, a później z niego odpowiednie Lokaty o nazwie Facto. Nie odnawiają się one automatycznie i wracają na ten nieoprocentowany rachunek depozytowy – należy o tym pamietać! Nie ma żadnych opłat za prowadzenie i przelewy. Oferta jest podzielona na lokaty dla nowych klientów w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy i dla dotychczasowych klientów po 30 dniach. Ale na początku każdy jest nowym klientem…

Lokaty Facto w BFF Banking Group dla nowych klientów:
 • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 2%.
 • Na 6 i 9 miesięcy z oprocentowaniem 2,20%.
 • Na 12 i 18 miesięcy z oprocentowaniem 2,85%.
 • Na 24 miesiące z oprocentowaniem 3%.
 • Na 36 i 48 miesięcy z oprocentowaniem 3,20%.
 • Na 60 miesięcy z oprocentowaniem 4%.
Lokaty Facto w BFF Banking Group – standardowa oferta:
 • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 2%.
 • Na 6 i 9 miesięcy z oprocentowaniem 2,20%.
 • Na 12 i 18 miesięcy z oprocentowaniem 2,35%.
 • Na 24 miesiące z oprocentowaniem 2,50%.
 • Na 36 i 48 miesięcy z oprocentowaniem 2,70%.
 • Na 60 miesięcy z oprocentowaniem 3,50%.

Dobre Lokaty Facto w BFF Banking Group

Jak widać w ciągu pierwszych 30 dni otrzymuje 0,50% więcej na lokatach od roku i wyżej. Minimalna kwota to Lokaty Facto 5.000 zł a zerwanie przed terminem powoduje utratę naliczonych odsetek. Najkorzystniejsza propozycja to Lokata Facto na 60% miesięcy, tj. na 5 lat na 4%. Kusi, ale to aż 5 lat… Ta stawka ma przyciągnąć nowych klientów z kapitałem tylko z drugiej strony w Polsce największą popularnością cieszą się lokat z okresem zapadalności do 1 roku, tj. lokaty krótkoterminowe albo wręcz konta oszczędnościowe. Tutaj dostajemy stawkę 2,8% na rok – już nie tak rewelacyjne ale nadal bardzo dobrze – nie trzeba skakać z oszczędnościami po różnych kontach w różnych bankach. Szkoda, że w przypadku zerwania przed terminem nie dostajemy chociaż połowy odsetek. Więcej o Lokatach Facto można znaleźć na dedykowanej stronie tutaj:

Dobre Lokaty Facto w BFF Banking Group

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.