Lokata na Nowe Środki Plus na 3,20% i Lokata Hit na 3,40% w Idea Banku

Idea Bank wraz z Getin Bankiem jest liderem jeżeli chodzi o lokaty krótkoterminowe. To powód m.in. afery KNF ale też ich nie do końca dobrej sytuacji finansowej. Ale to się powoli zmienia. Z jednej strony Idea Bank ma się połączyć z Getin Bankiem, z drugiej strony do gry ma wejść poważny inwestor. Z powodu lepszej sytuacji powoli spada także oprocentowania lokat w Idea Banku. W dniu dzisiejszym w miejsce Lokaty Hit Plus pojawiła się 3-miesięczna Lokata na Nowe Środki Plus z oprocentowaniem 3,20%. To nadal bardzo dobra oferta, ale tylko dla nowych środków. Jeszcze kilka miesięcy temu można było otrzymać oprocentowanie o nawet 0,70% nawet bez konieczności wpłaty nowych środków. Pozostała niewątpliwa zaleta – możliwość zerwania w każdym momencie z zachowaniem naliczonych odsetek.

Lokata na Nowe Środki Plus:
  • Na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,20%.
  • Dla nowych środków.
  • Tylko dla posiadaczy kont osobistych w Idea Banku.
  • Od 500 zł do 1.000.000 zł.
  • Możliwość zerwania w każdym momencie bez utraty odsetek.
  • Dostępna wyłącznie w bankowości internetowej Idea Banku.

Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania zgromadzony w Idea Banku oraz Lion’s Banku obliczony na dzień 20-go każdego miesiąca. Dla dotychczasowych klientów Idea Bank oferuje Konta Idealnie Proste z oprocentowaniem 3,20% do kwoty 60.000 zł o których pisałem tutaj. Poza tym dostępne są jeszcze lokaty, ale niestety już nie tak z wysokim oprocentowaniem:

  • 3-miesięczna Lokata Hit – z możliwością zerwania w każdym momencie bez utraty odsetek, dostępna tylko dla całkowicie nowych klientów z oprocentowaniem 3,40%.
  • 3-miesięczna Lokata Beztroska – z możliwością zerwania w każdym momencie bez utraty odsetek, dostępna dla wszystkich z oprocentowaniem 2,30%, dostępna dla wszystkich.
  • 1-miesięczna Lokata NR1 z oprocentowaniem 2,70%, 3-miesięczna Lokata NR1 z oprocentowaniem 2,90%, 6-miesięczna Lokata NR1 z oprocentowaniem 2,80%, 12-miesięczna Lokata NR1 z oprocentowaniem 2,70%, 24-miesięczna Lokata NR1 z oprocentowaniem 2,20%, Lokaty NR 1 są dostępne dla wszystkich.

Lokaty w Idea Banku zakłada się przez bankowość internetową. Jeżeli chodzi o promocyjną Lokatę Hit, to jest one dostępna dla klientów, którzy nie posiadają, nie posiadali ani nawet nie wnioskowali o otwarcie jakichkolwiek produktów w Idea Banku oraz Lion’s Banku. Dla wszystkich lokat ograniczenie to 1 mln zł. Dla pozostałych klientów, który nie mogą wpłacić nowych środków w ofercie znajdują się: Lokaty NR 1 oraz Lokata Beztroska jak i Konta Idealnie Proste. Idea Bank od pewnego czasu obniża oprocentowanie depozytów i można się domyślać, że podobnym tropem z początkiem marca pójdzie Getin Bank. Póki co można tam założyć Lokatę na 3,40% oraz Konto Oszczędnościowe na 3,50% – szczegóły tutaj. A całkowicie nowych klientów Idea Banku zachęcam najpierw do założenia 3-miesięcznej Lokaty Hit tutaj:

Lokata na Nowe Środki Plus na 3,20% i Lokata Hit na 3,40% w Idea Banku

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.