Najlepsze konta walutowe z oprocentowaniem

Najlepsze konta walutowe z oprocentowaniem

Witam. Dominującym tematem na mojej stronie są lokaty i konta oszczędnościowe w polskich złotówkach. Ale jest także dużo osób, którzy mają oszczędności walutowe – w euro, dolarach czy funtach. I dzisiejszy artykuł kieruje do tych osób opisując najlepsze obecnie konta walutowe w euro oraz dolarach. A konkretnie prześwietlam nową ofertę Kont Oszczędnościowych w walutach obcych EUR i USD w Getin Banku, Banku Millennium oraz dodatkowo wspominam o innych oferta – np. Credit Agricole. Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych w tych walutach jest o wiele mniejsze niż w złotówkach, ale jest wiele osób trzymających oszczędności w tych walutach, z różnych względów. Dzisiejszy artykuł to uzupełnienie moich rankingów lokat i kont oszczędnościowych w walutach.


Na początek oferta Getin Bank. Getin Bank z banku, który kiedyś masowo i niezbyt uczciwie wciskał wszystkim niepotrzebne, a zyskowne dla siebie produkty, stał się bankiem, który oferuje obecnie proste i dobre konta osobiste, oszczędnościowe i lokaty. Obecnie w swoje ofercie ma dwa bardzo dobrze oprocentowane Konta Oszczędnościowe w EUR i USD, na których do 01.04.2019 r. oferuje mocno podwyższone oprocentowanie. Nie ma obowiązku wpłaty nowych środków a prowadzenie i pierwsza wypłata z Konta Oszczędnościowego walutowego w Getin Banku są bezpłatne.

Konto Oszczędnościowe w EUR w Getin Banku:
  • Do kwoty 25.000 EUR – 0,80%.
  • Powyżej kwoty 25.000 EUR – 0,40%.
Konto Oszczędnościowe w USD w Getin Banku:
  • Do kwoty 50.000 USD – 1,60%.
  • Powyżej kwoty 50.000 – 1%.

Powyższe oprocentowanie obowiązuje jeszcze przez niecałe 5 miesięcy. Od 01.04.2019 r. stawka dla Konta Oszczędnościowego w EUR będzie wynosić 0,20%, a dla Konta Oszczędnościowego w USD – 0,70%. To nadal dosyć sporo, ale jeżeli będzie lepsza oferta w innym banku to… wiadomo. Getin Bank oferuje także stawkę 3% na Koncie Oszczędnościowym do kwoty 200.000 zł oraz 50 zł i 100 zł za otwarcie konta osobistego w polecenia. Szczegóły tutaj.

Najlepsze konta walutowe z oprocentowaniem


Druga propozycja to Konto Oszczędnościowe w EUR i USD w Banku Millennium. Tutaj promocyjne oprocentowanie obowiązuje na nowe środki stanowiące nadwyżkę ponad stan posiadania w danej walucie na dzień 29.09.2018 r. Obecna promocja Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Walutowym obowiązuje do 01.12.2018 r. ale z pewnością zostanie przedłużona, jak to się dzieje od dłuższego czasu. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 92 dni od daty wpłaty nowych środków. Prowadzenie Kont Oszczędnościowych walutowych w Banku Millennium i pierwsza wypłata w miesiącu standardowo są bezpłatne.

Konto Oszczędnościowe w EUR w Banku Millennium:
  • Do kwoty 25.000 EUR – 0,50%.
  • Powyżej kwoty 25.000 EUR – 0,20%.
Konto Oszczędnościowe w USD w Banku Millennium:
  • Do kwoty 50.000 USD – 1,40%.
  • Powyżej kwoty 50.000 – 0,50%.

Oprocentowanie standardowe to odpowiednio 0,20% dla kont w EUR i 0,50% dla kont w USD. Czyli standardowo po okresie promocji należy znaleźć sobie lepszą alternatywę dla swoich środków. Dodatkowo Bank Millennium oferuje stawkę 2,70% do kwoty 200.000 zł oraz 200 zł za otwarcie konta osobistego dla nowych klientów. Szczegóły tutaj.

Najlepsze konta walutowe z oprocentowaniem


Alternatywa dla dwóch wyżej wymienionych ofert to Rachunek Oszczędzam w walutach obcych w Credit Agricole. Dla Konta Oszczędnościowego w USD jest to stawka LIBOR 1M USD +(-0,1%) co daje obecnie aż 2,19%. Konto Oszczędnościowe w EUR nie jest oprocentowane, natomiast solidna stawka obowiązuje także dla Konta Oszczędnościowego w GBP – LIBOR 1M GBP +(-0,1%) co daje obecnie 0,62%. Prowadzenie Konto Oszczędnościowych Walutowych w Credit Agricole jest bezpłatne – prowadzone są jako dodatek do kont a’vista w walutach. Niestety w Credit Agricole brak jest obecnie oferty zachęcającego do otwarcia konta osobistego w tym banku.

Najlepsze konta walutowe z oprocentowaniem


Inne warte uwagi propozycje to Konto Oszczędnościowe w USD w PKO BP, które oferuje stawkę 0,70% do kwoty 999,99 USD oraz 0,75% ponad 1.000 USD. Natomiast właściwie jedyną propozycją dla posiadaczy oszczędności w CHF jest Konto Oszczędnościowe w CHF w BOŚ Banku, które oferuje stawkę 0,30%.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.