Najlepsze konta oszczędnościowe w Idea Banku

najlepsze konta oszczędnościowe

Witam. Dzisiaj na tapetę idzie temat Najlepsze konta oszczędnościowe, które tak naprawdę można znaleźć w banku, o którym piszę bardzo często: Idea Banku. Konta Oszczędnościowe (jest ich kilka) zajmują dalsze pozycje w moim rankingu kont oszczędnościowych. Ale brak obowiązku wpłaty nowych środków, elastyczne warunki i w miarę wysokie oprocentowanie sprawiają, że są to najlepsze konta oszczędnościowe. Dzisiaj opisuję więc wszystkie propozycje kont oszczędnościowych w Idea Banku, które są dobrze oprocentowane ale wymagają także uwagi oraz pewnej aktywności.

Aktualizacja 01.03.2017 r.

Konto Zośka

Promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Zośka jest bardzo dobre bo wynosi aż 2,50% 2,25%. Taka stawka obowiązuje w pierwszym miesiącu po przelaniu swoich oszczędności z konta osobistego Konta Idealnego. Aby w kolejnych miesiącach także obowiązywała podwyższona stawka należy utrzymać w każdym dniu saldo nie mniejsze niż średnie miesięczne saldo z poprzedniego miesiąca oraz dodatkowo w dopłacić i utrzymać w kolejnym miesiącu co najmniej 10% średniego miesięcznego salda z miesiąca poprzedniego. W kolejnym miesiącu powinno się zadziać dokładnie to samo aby nadal obowiązywała stawka promocyjna.

Stawka jest bardzo dobra, ale kosztem braku wypłat oraz dopłaty 10% średniego salda z miesiąca poprzedniego. W przypadku nie spełnienia tych warunków oprocentowanie spada do stawki standardowej w wysokości 1%. Nie każdy sobie może pozwolić, a właściwie powinienem napisać, że mało kto może sobie na to pozwolić. Na pierwszy raz można wpłacić do 100.000 zł. To sprawia, że w kolejnym miesiącu trzeba byłoby dopłacić 10.000 zł, a w kolejnym jeszcze więcej. Przy niższych kwotach niby wygląda to lepiej ale przy wpłacie na początek 10.000 zł w kolejnym miesiącu trzeba dopłacić 1.000 zł. A to sporo. Sprawia to, że Konto Zośka fajnie wygląda ale w praktyce…

Konto Zośka PRO

Konto Zośka PRO to rozwinięcie pomysłu wykorzystanego przy Koncie Zośka. Promocyjne oprocentowanie na Koncie Zośka PRO wynosi 2,50% 2,25%. Warunek – promocyjna stawka dotyczy kwoty o wartości do 10 razy większej niż saldo na Koncie Idealnym. Pozostałe środki oprocentowane są stawką standardową – 1%. Ten warunek jest weryfikowany w każdym dniu. I to właściwie wszystko, co można i trzeba napisać o Koncie Zośka PRO. Środki na Koncie Idealnym nie są oprocentowane, więc realne oprocentowanie wynosi 2,27% 2,04% w skali roku. To nadal bardzo duża stawka – większe oprocentowanie można otrzymać dopiero na dwuletnich lokatach. A nie ma przecież ograniczenia kwotowego i pieniądze nie są zamrażane. Według mnie to najlepsze konto oszczędnościowe w Idea Banku.

Konto Zyskowne

To kolejna propozycja Idea Banku. Idea Bank reklamuje się stawką 2,80% 2,20% ale to tylko mała część prawdy. Oprocentowanie standardowe to 1% – 1,15% w zależności od salda. Niewiele. Ale można otrzymać podwyższenie oprocentowania:

  • do 10.000 zł – 2,20%.
  • od 10.000 zł do 50.000 zł – 1,50%.
  • od 50.000 zł do 100.000 zł – 1,65%.
  • powyżej 100.000 zł – 1,85%.

Warunki podwyższonego oprocentowania to wykonanie w miesiącu transakcji bezgotówkowych na kwotę nie niższą niż 100 zł oraz zasilenie Konta Idealnego (przelewem lub wpłatą gotówką) kwotą co najmniej 1.000 zł. Niewiele. Oprocentowanie jest progowe i obowiązuje dla kwot znajdujących się w danym przedziale. Opłaca się korzystać z Konta Zyskownego przy kwotach do 10.000 zł oraz przy kwotach grubo powyżej 100.000 zł. W pozostałych przypadkach o wiele atrakcyjniejsze jest Konto Zośka PRO. Co ważne – można posiadać 3 Konta Zyskowne.

Konto Idea Saver

Na Koncie Idea Saver otrzymujemy oprocentowanie w wysokości 2,50% 1,90% do kwoty 10.000 zł oraz 1,25% dla nadwyżki ponad tą kwotę. Dodatkowo można ustawić stałe zlecenie, dzięki któremu co miesiąc pewna kwota będzie trafiała na Konto Idea Saver. Propozycja (tak jak wszystkie poprzednie) skierowana jest do posiadaczy Konta Idealnego. Oprocentowanie jest wysokie i służy raczej do trzymania stosunkowo niewielkiej nadwyżki. Na Konto Idea Saver nie ma możliwości wpłaty gotówkowej – należy to zrobić przelewem z Konta Idealnego.


W zależności od naszych możliwości oszczędzania i aktywności w Idea Banku należy zdecydować się na konkretne konto oszczędnościowe. Wszystkie konta oszczędnościowe w Idea Banku są bezpłatne i zapewniają także jeden bezpłatny przelew na Konto Idealne. Obowiązek posiadania Konta Idealnego nie jest straszny, ponieważ jest one bezwarunkowo bezpłatne. Brak jest opłat za otwarcie, posiadanie i używanie Konta Idealnego i karty debetowej MasterCard. Według mnie (powtórzę się) najlepsza propozycja to Konto Zośka PRO. Wszystkich zainteresowanych tym kontem zapraszam tutaj:


O lokatach w Idea Banku pisałem przy okazji Lokaty Karnawałowej Plus tutaj:

Lokata Karnawałowa Plus

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.