Lokata Bez Wahania w BGŻ Optimie

lokata bez wahania bgż optima

W BGŻ Optimie pojawiła się nowa lokata strukturyzowana – 18-miesięczna Lokata Bez Wahania oparta na wskaźniku WIBOR 3M z potencjalnym zyskiem w wysokości do 3% w skali roku przy pełnej gwarancji ochrony kapitału. Zysk z Lokaty Bez Wahania zależny jest od zachowania wskaźnika WIBOR 3M, a właściwie od jego stabilizacji. Oferta nowej lokaty strukturyzowanej będzie w ofercie BGŻ Optimy przez około miesiąc – do 15.09.2016 r.

Lokata Bez Wahania – najważniejsze cechy:

  • 18 miesięczny okres inwestycji – od 16.09.2016 r. do 16.03.2018 r.
  • Okres subskrypcji do 15.09.2016 r.
  • 100% gwarancji ochrony kapitału.
  • Minimalna kwota inwestycji – 4.000 zł.
  • Brak opłat wstępnych i za rezygnację.
  • Dla osób w wieku 18 – 65 lat.
  • Oprocentowanie w czasie subskrypcji – 0%.
  • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.

Stawka referencyjna WIBOR 3M (skrót od ang. Warsaw Interbank Offered Rate) jest to stawka oprocentowania po jakiej instytucje finansowe pożyczają sobie wzajemnie pieniądze na 3-miesięczny okres. Jej wysokość zależy m.in. od wysokości stóp procentowych ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej. Stawka WIBOR 3M ustalana jest w każdy dzień roboczy o godz. 11.00 na tzw. fixingu organizowanym przez Stowarzyszenie Rynków Finansowych ACI Polska z siedzibą w Warszawie.

Zysk z Lokaty Bez Wahania zależy od stabilizacji wskaźnika WIBOR 3M. W dniu obserwacji początkowej – 16.09.2016 r. zostanie ustalona wartość początkowa wskaźnika WIBOR 3M. Następnie co miesiąc w dniach 12-14 każdego miesiąca będzie badana wartość wskaźnika WIBOR 3M. Za każdy dzień, w którym wartość wskaźnika WIBOR 3M będzie zawierać się w przedziale <WIBOR 3M – 7 punktów bazowych; WIBOR 3M + 7 punktów bazowych> zostanie naliczone oprocentowanie w wysokości 4,50%. Będzie 18 dni takich obserwacji. Wskaźnik WIBOR 3M nie może spać wyżej niż o 0,07% oraz wzrosnąć wyżej niż o 0,07%.

lokata bez wahania bgż optima

I to właściwie wszystko. Lokata Bez Wahania jest bardzo prosta w swojej konstrukcji. Oprocentowanie 3% w skali roku (i to nie pewne) nie jest żadną rewelacją. Przedział dopuszczalnych wahań jest dosyć wąski. Jedna niespodziewana decyzja Rady Polityki Pieniężnej i będzie można się pożegnać z oprocentowaniem Lokaty Bez Wahania. Poniżej prezentuję wykres kształtowania się wskaźnika WIBOR 3M za ostatnie 18 miesięcy. Niestety nigdy nie wiadomo czy scenariusz się uda.lokata bez wahania bgż optima

Źródło: Money.pl


Taka sama oferta lokaty strukturyzowanej znajduje się w Banku BGŻ BNP Paribas. Standardowo nowych klientów BŻG Optimy,  którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadali Konta Oszczędnościowego zachęcam do otwarcia najpierw 3-miesięcznej Lokaty Bezkarnej z oprocentowaniem 3% z możliwością zerwania w każdym momencie z zachowaniem odsetek tutaj:

Lokata Bez Wahania

A Konto Oszczędnościowe dla nowych środków oprocentowane jest na 2,50%:Lokata Bez Wahania


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.