Ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2016

Ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2016Witam. Jest już czerwiec więc publikuję na swojej stronie najnowszy ranking lokat krótkoterminowych za czerwiec 2016. W maju doszło do kilku poważnych zmian. Z jednej strony obniżone zostało oprocentowanie najlepszej lokaty krótkoterminowej – Lokaty Superprocentującej, z drugiej strony przez długi czas dostępna była rewelacyjna Lokata Wakacyjne Oszczędności z oprocentowaniem 3%. W czerwcu oprocentowanie najlepszych lokat krótkoterminowych wynosi 2,50% – 2,65%. Standardowo zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 3%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. Ranking jest na bieżącą aktualizowany.


Ranking lokat krótkoterminowych czerwiec 2016


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na 9 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Przez 12 dni maja można było założyć lokatę na 3% w Idea Banku. Niestety pod koniec miesiąca to się zmieniło. W czerwcu oprocentowanie najlepszych lokat krótkoterminowych wynosi 2,65%. Pozytywnie zaskoczył Bank Smart modyfikując swoją ofertę lokat na nowe środki. Poza tym standardowo – najlepsze oprocentowanie uzyskamy w Getin Banku oraz Idea Banku. Zgodnie z moimi przewidywaniami oprocentowanie najlepszych lokat krótkoterminowych powoli zmierza w kierunku 2,50%. Widoków na podwyżki oprocentowania raczej nie ma…


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 2%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3,50% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany:

 • 04.06 – Pojawiła się Lokata Deklasująca w BGŻ Optimie.
 • 08.06 – Zmiany oprocentowania w Idea Banku.
 • 08.06 – Uzupełnienie rankingu o Lokatę Kibica oraz Lokatę pod Słońcem.
 • 12.06 – Pojawiła R-Lokata na nowe środki w Raiffeisen Polbanku.
 • 13.06 – Zniknęła Lokata Deklasująca.
 • 14.06 – Zmieniło się oprocentowanie lokat w Banku Smart.
 • 17.06 – Podwyższenie oprocentowania e-Lokaty na Nowe Środki w Getin Banku.
 • 18.06 – Zmiana oprocentowania lokat w Idea Banku.
 • 20.06 – Zmiana oprocentowania lokat w Alior Banku.
 • 27.06 – Zmiana oprocentowania lokat w Banku Smart i BIZ Banku.
 • 29.06 – Pojawiła się Lokata Deklasująca III w BGŻ Optimie.
 • 30.06 – Pojawiła się Lokata Wakacyjne Oszczędności w Idea Banku.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. Sfor napisał(a):

  Wczoraj otrzymałem telefon z Deutsche Banku. Konsultantka namawiała mnie do wizyty w ich oddziale. Kiedy odmówiłem z powodu braku interesujących ofert po chwili oddzwoniła oferując lokatę na 4% na 1 miesiąc. Nie jest to struktura i jest dostępna ograniczona ilość lokat, górny limit to 1 000 000. Niestety nie mam w tej chwili wolnych środków, więc wizyta w Deutsche Banku była wciąż bezcelowa.

 2. Mirosław Zalewski napisał(a):

  Ograniczona i specjalna oferta to chwyty marketingowe. Nie lubię takich specjalnych ofert.

  4% jest dobre ale jeżeli na 1 miesiąc to i kwota lokaty musi być odpowiednio duża. Bo wizyta w placówce może potrwać, trzeba dojechać i kilkanaście złotych różnicy może być za małą zachętą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.