Konto Freemium oraz Konto Preemium czyli zmiana w T-Mobile Usługi Bankowe

konto freemium t-mobile promocja warunki nowa taryfa

Aktualizacja 19.03.2017 r.

Od początku czerwca mój główny ostatnio dostawca premii bankowych zmienił ofertę swoich kont osobistych. Zniknęło T-Mobile konto a w jego miejsce pojawiło się Konto Freemium oraz Konto Premium. Nadal można otrzymać 5% zwrotu za zakupy, ale warunki otrzymania zwrotu zmieniły się w porównaniu do poprzedniej oferty. Zmieniła się także tabela opłat i prowizji. Dotychczasowych klientów nowe warunki obowiązywać będą dopiero od sierpnia więc jest jeszcze trochę czasu na reakcję.

Konto Freemium:
 • 0 zł za prowadzenie.
 • 0 zł przelewy krajowej (ale już nie natychmiastowe).
 • 0 zł za pierwszą wpłatę we wpłatomacie (do 31.07 za pierwsze 3), każda kolejna 6 zł.
 • 0 zł za trzy pierwsze wypłaty w bankomatach w kraju i na świecie (do 31.07 nieograniczona ilość), każda kolejna 6 zł.
 • 0 zł za kartę do konta po wydaniu 200 zł (inaczej 6 zł).
 • 5% zwrot za zakupy po wydaniu 200 zł, maksymalnie 15 zł miesięcznie.
Konto Preemium:
 • 0 zł za prowadzenie po wydaniu 500 zł kartą (inaczej 18,90 zł)
 • 0 zł przelewy krajowej (ale już nie natychmiastowe).
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach.
 • 0 zł za wypłaty w bankomatach w kraju i na świecie.
 • 0 zł za kartę do konta.
 • 25 zł zwrotu za zakupy po wydaniu 500 zł.

Jak widać oba konta różnią się od siebie nieznacznymi, ale sporymi szczegółami. Konto Freemium jest o wiele bezpieczniejsze jeżeli chodzi o opłaty. Po wydaniu 300 zł miesięcznie otrzymamy 15 zł zwrotu. Nie jest to dużo ale jeżeli w jednym miesiącu zapomnimy lub po prostu nie spełnimy warunku obrotu kartą debetową to zapłacimy tylko 6 zł opłaty za kartę. W przypadku Konta Preemium zwroty za zakupy są wyższe, ale i ryzyko opłat zdecydowanie wyższe. Zniknął warunek zasilenia Konta Freemium czy Konta Preemium odpowiednią kwotą. Dodatkowo do obrotu kartą liczą się transakcję wykonane kartą kredytową (to nowość).


Uwaga. Od marca 2017 r. zwrot za zakupu przysługuje przez 6 kolejnych miesięcy. Aby otrzymywać zwrotu przez kolejne miesiące należy posiadać produkt kredytowy. Dotychczasowi klienci otrzymają ostatni zwrot w maju 2017 r. Szczegóły w sekcji T-Mobile Usługi Bankowe.


Póki co dotychczasowych klientów T-Mobile do sierpnia obowiązują stare warunki. Jeżeli nie zrobią(my) żadnego ruchu to T-Mobile konto przekształci się w Konto Freemium. I chyba na te konto dla bezpieczeństwa się zdecyduję. Chociaż tak naprawdę mam jeszcze ponad miesiąc na decyzję. Wpłaty i wypłaty w bankomatach mnie nie interesują, ponieważ nie pamiętam kiedy ostatnio wypłacałem gotówkę w taki sposób. Trochę o zwrotach za zakupy*.

Z promocji Zwrot za zakupy dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe wyłączone są transakcje w punktach posiadających kod MCC (Merchant Category Code):
 • 7995 – kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne.
 • 8999 – profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska).
 • 4111 –  m.in. usługi transportowe.
 • 6012 –  instytucje finansowe.
 • 6211 – brokerzy ubezpieczeniowi.
 • 6051 – przekazy pieniężne w instytucjach finansowych.
 • 4829 – internetowe przekazy pieniężne.
 • 4900 – narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Standardowo zwrot za zakupy będzie wypłacany na Konto Freemium lub Konto Preemium do 15-tego kolejnego miesiąca, następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Przy wypłacie premii będzie brany pod uwagę wariant konta aktualny na ostatni dzień miesiąca, za który będzie wypłacana premia. Nadal można otrzymać Bonus 20% doładowywania telefonów w T-Mobile na kartę, Heyah oraz MIX i Heyah MIX z T-Mobile konta oraz Bonus 50 zł w formie doładowania telefonu dla Klientów T-Mobile na kartę i Heyah. Dostępny jest także limit kredytowy w koncie osobistym do 1.000 zł dostępny podczas otwierania rachunku bez prowizji za przyznanie. Wszystkich zainteresowanych Kontem Freemium bądź Preemium zapraszam tutaj:


Dostępne jest także Konto Preemium z usługą telekomunikacyjną. Zamiast zwrotu za zakupy można mieć abonament w T-Mobile bez limitów na cały okres umowy lub z internet mobilny z pakietem 35 GB danych za 10 zł. W przypadku abonamentu otrzymujemy ofertę Jump Comfort bez telefonu z kontem bankowym (www) z darmowymi połączeniami na numery komórkowe i stacjonarne, sms, oraz 1GB internetu. Można też wybrać internet mobilny w ofercie Internet comfort LTE 4G z kontem bankowym z pakietem 35 GB danych i routerem za 9 zł. Tutaj zaboli opłata aktywacyjna – 49,99 zł.

Co ciekawe dotychczasowi klienci T-Mobile otrzymują jedną bądź drugą usługę za 0 zł, a nowi klienci T-Mobile (nie mylić z T-Mobile Usługi Bankowe) otrzymują usługę za 10 zł. I jest druga niespodzianka. Już bardziej niemiła. Jeśli w danym miesiącu nie zostaną wykonane i rozliczone transakcje na kwotę 500 zł, zostanie pobrana opłata za konto (18,90 zł) i zostanie anulowana promocja telekomunikacyjna. Powrót do warunków promocji telekomunikacyjnej nie będzie już możliwy. Czyli w takim wypadku będziemy płacić 35 zł lub 30 zł miesięcznie. Dziękuję postoję.

konto freemium t-mobile


* W Promocji Zwrot za zakupy dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe mogą wziąć udział klienci, którzy:
 • Posiadają Konto Freemium lub Konto Preemium i kartę w T-Mobile Usługi Bankowe lub założą takie konto.
 • Wyrazili i nie odwołali zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Zgodę tę można wyrazić w Contact Center T-Mobile Usługi Bankowe bądź w Placówkach T-Mobile Usługi Bankowe w sytuacji gdy nie została wyrażona podczas zawarcia Umowy Ramowej.
 • Wyrazili i nie odwołali zgody na weryfikację historii zobowiązań (m.in. w BIK, BIG, w Systemie Bankowy Rejestr). Zgodę tę można wyrazić w taki sam sposób jak w przypadku zgody na przetwarzanie danych marketingowych.
 • W przypadku kont osobistych otwartych przed 02.11.2015 roku wyrażą chęć skorzystania z promocji w Contact Center.

6 Komentarze

 1. Oszukaństwo i złodziejstwo, juz miałem wybrać tą oferte bo sporo płacę kartą około 1000-1500zł miesięcznie ale po przeanalizowaniu oferty zrezygnuje całkiem z tego banku, na czasie tmobile pytalem o rozne rzeczy to nie chcieli mi udzielic nawet odpwiedzi na niektóre pytania bo twierdza ze tmobile uslugi bankowe a tmobile uslugi telekomunikacyjne to inna ”firma”, może nie użyli slow firma ale jakiegoś podobnego, mniejsze o to, rozbraja mnie fakt ten że wystarczy raz nie zapłącić kartą za 500zł, założmy ze po 2 mcach od podpisania umowy na usługi tel. wyjedziemy sobie na wakacje za granice i nie będziemy tam płacić kartą i co wtedy nie przeciągniemy karta za 5 stow to anulują nam tą promocje i za uslugi tel bedziemy bulc 30zl do końca umowy, po prostu kpina

  • Dlatego pogrubiłem ten zapis. Dla mnie to wielkie ryzyko – wystarczy zgubić kartę i już nie możemy wyrobić obrotu. Rozumiem miesiąc z wyższym rachunkiem ale nie od razu do końca okresu trwania umowy…lepiej wybrać Konto Preemium ze zwrotem 25 zł miesięcznie.

   Może nie złodziejstwo ale niewątpliwie nieładne zagranie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.