Bezterminowe ubezpieczenie na życie 4Life Direct

bezterminowe ubezpieczenie na życie 4Life Direct oferta

Dzisiaj piszę o szeroko reklamowany w telewizji ubezpieczeniu na życie. Bezterminowe ubezpieczenie na życie 4Life Direct skierowane jest do osób, które chcą zapewnić dodatkowe wsparcie bliskim w przypadku naszej śmierci. Świadomość ubezpieczeniowa w naszym kraju jest bardzo niska a ubezpieczycieli traktujemy z reguły bardzo podejrzliwie. Dzisiaj prześwietlam ofertę 4Life Direct i sprawdzę, na co uważać w przypadku tego ubezpieczenia.

Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie oferowane za pośrednictwem 4Life Direct zapewni Twojej rodzinie wsparcie finansowe, które w przypadku Twojej śmierci pomoże pokryć koszty pogrzebu oraz innych nieprzewidzianych wydatków. Takie hasło reklamowe można usłyszeć w telewizji kilka lub kilkanaście razy dziennie. Śmierć traktowana jest jako temat tabu. Stereotyp ten próbuje łamać Bezterminowe ubezpieczenie na życie 4Life Direct.

Bezterminowe ubezpieczenie na życie 4Life Direct – dla kogo?

Bezterminowe ubezpieczenie na życie 4Life Direct może wykupić każdy w wieku 18 – 85 lat. 4Life Direct nie wymaga żadnych badań lekarskich ani nawet nie pyta o stan zdrowia. Jest tylko jedno ale. W ciągu pierwszych dwóch lat świadczenie w wysokości pełnej sumy ubezpieczenia wypłacane jest tylko w przypadku śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku. W takim przypadku świadczenie ograniczone jest do wysokości 110% wpłaconych składek. Po dwóch latach ograniczenie te znika.

Nieszczęśliwy wypadek to niezależne od woli i stanu zdrowia ubezpieczonego, gwałtowne i nagłe zdarzenie, które wystąpiło po dacie rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej wywołane przyczyną zewnętrzną, którego konsekwencją jest śmierć ubezpieczonego, pod warunkiem, że śmierć ta nastąpi nie później niż 180 dni po dniu w którym nieszczęśliwy wypadek miał miejsce.

Bezterminowe ubezpieczenie na życie 4Life Direct – suma ubezpieczenia

Oczywiście im wcześniej się ubezpieczymy tym niższą składkę zapłacimy. Składka zależy oczywiście od sumy ubezpieczenia oraz od wieku. Suma ubezpieczenia to kwota, która zostanie wypłacone wskazanej osobie lub osobom w przypadku śmierci ubezpieczonej osoby. Minimalna kwota to 1.000 zł, maksymalna to 100.000 zł. Im wyższa suma ubezpieczenia tym wyższa składka. Oraz im jesteśmy starsi tym ryzyko, i tym samym wysokość składki wzrasta. Bezterminowe ubezpieczenie na życie 4Life Direct gwarantuje niezmienność składki przez cały okres ubezpieczenia. Czyli raz ustalona składka nie wzrasta.

Bezterminowe ubezpieczenie na życie 4Life Direct – opcje dodatkowe

Bezterminowe ubezpieczenie na życie 4Life Direct nie wygasa – jest ważne do końca życia. W ramach jednej umowy można ubezpieczyć swojego małżonka czy partnera. Będzie to wtedy tzw. wariant małżeński. Dodatkowo można wykupić tzw. podwojenie sumy ubezpieczenia dla nieszczęśliwych wypadków. Oczywiście za dodatkową opłatą. W razie śmierci ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku świadczenie (suma ubezpieczeniowa) zostanie wtedy podwojona. Świadczenie jest wypłacane wskazanej osobie – osobie uposażonej. W przypadku niewskazania takiej osoby świadczenie należne otrzyma współmałżonek, a gdy go brak – dzieci. W ubezpieczeniach zawsze warto jest wskazywać osobę czy osoby uposażone.

I to właściwie tyle. Bezterminowe ubezpieczenie na życie 4Life Direct może się pochwalić jednymi z najbardziej rzeczowych Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Zajmują one raptem dwie strony. Nie ma wielu wyłączeń a zasady są bardzo dobrze i przejrzyście opisane. Można z niego zrezygnować w każdym momencie. Wszystkich zainteresowanych bezterminowym ubezpieczeniem na życie 4Life Direct zapraszam tutaj:
bezterminowe ubezpieczenie na życie 4Life Direct


Bezterminowe Ubezpieczenie na Życie 4Life Direct – Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

8 Komentarze

 1. A jakie są przykładowe stawki np dla osoby która ma 65 lat? Jakie jest przełożenie składek na otrzymane ubezpieczenie? Jaki jest dokładny regulamin ubezpieczenia? Te informację też by się przydały w artykule.

 2. Właśnie, to co tu napisałeś to ogólniki. Miałeś ją prześwietlić a nie widzę tu haczyków tej oferty. Nie widzę również wyliczeń wysokości składki do sumy ubezpieczenia. To po prostu reklama tego towarzystwa i tyle.

  Zdrowych spokojnych świąt 🙂

 3. Właściwie regulamin rozbiłem tutaj na czynniki pierwsze. Ale wstawiłem link na końcu do regulaminu jakby ktoś chciał sprawdzić czy coś pominąłem.

  Od innych ubezpieczeń różni się głównie tym, że nie ma wywiadu i ewentualnie badań medycznych. Oczywiście dzięki temu składka może być wyższa niż gdzie indziej.

  Raczej żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie ujawnia wyliczeń składek i sum ubezpieczenia w stosunku do wieku. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego…?

  Mój tata miał takie ubezpieczenie. Przystąpił w wieku zdaje się 58 lat płacił około 60 zł za sumę ubezpieczenia w wysokości 6.000 zł. Z wypłatą nie było żadnych problemów.

 4. Ubezpiecznie działa wtedy kiedy my im dajemy pieniądze, a kiedy oni nam mają dać to już nie bardzo. Zawsze znajdą jakiś druczek, żeby wyciągnąć od nas a jak najmniej dać od siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.