SKOK Kujawiak – wypłata środków gwarantowanych przez PEKAO S.A.

upadłość SKOK Kujawiak

Raptem kilka dni temu pisałem o upadłości kolejnego SKOK-u: SKOK Kujawiak. Bankowy Fundusz Gwarancyjny bardzo szybko uporał się z formalnościami i ogłosił nazwę banku, który zajmie się wypłatą środków gwarantowanych. Deponenci SKOK Kujawiak już niedługo będą się mogli zgłosić po wypłatę środków gwarantowanych do placówek PEKAO S.A. Wcześniej wypłatami zajmował się PKO BP oraz BZ WBK. Teraz do tego grona dołącza PEKAO S.A. z listą swoich 773 placówek bankowych.

Swoje pieniądze byli już klienci SKOK Kujawiak będą mogli wypłacić w placówkach PEKAO S.A. (pełna nazwa: Bank Polska Kasa Opieki – Spółka Akcyjna) od 18.01.2016 r. do 04.03.2016 r. Pieniądze standardowo będzie można wypłacić w gotówce lub za pomocą przelewu bankowego. Będą one wypłacane w złotych (bez względu na walutę w jakiej były nominowane depozyty) do wysokości 100.000 euro, tj. 434.570,00 zł. W przypadku wypłaty gotówkowej powyżej 20.000 zł należy zgłosić chęć wypłaty co najmniej 2 dni robocze przed realizacją takiej wypłaty. Takie zgłoszenie należy wykonać osobiście więc wygodniejsza jest opcja przelewu. Z listą placówek PEKAO S.A. można zapoznać się tutaj.

Klienci indywidualni SKOK Kujawiak powinni się zgłosić w placówce PEKAO S.A. z dokumentem tożsamości. Klienci firmowi powinni zgłosić się z dokumentem tożsamości, dokumentami rejestrowymi firmy (np. odpis z KRS) oraz dokumentami wskazującymi osoby uprawnione do reprezentacji firmy. Jeżeli nie zdążymy wypłacić środków gwarantowanych w PEKAO S.A. do 04.03.2016 r. to w ciągu 5 lat będzie można się zgłosić bezpośrednio do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w celu ich wypłaty. Jeżeli więc ktoś przegapi możliwość wypłaty w placówkach PEKAO S.A. to pieniądze po tej dacie nie przepadają ale ich odzyskanie staje się trochę bardziej skomplikowane. O zasadach wypłaty z BFG pisałem więcej tutaj.

PEKAO S.A. nie pobiera opłat za wypłatę środków gwarantowanych od deponentów Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej Kujawiak SKOK Kujawiak. Klienci, którzy ulokowali w SKOK Kujawiak więcej niż 100.000 euro mogą domagać się zwrotu swoich pieniędzy z majątku SKOK-u Kujawiak. Ale jak to bywa w podobnych przypadkach jest bardzo mała szansa na odzyskanie jakiejkolwiek kwoty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.