Lokata Dywidendowa w BGŻ Optimie

lokata dywidendowa bgż optima lokata bezkarna

BGŻ Optima rozszerza swoją ofertę depozytową. Jeszcze kilka dni temu można było założyć dobrą Lokatę Urodzinową, a obecnie do oferty powróciła Lokata Deklasująca. W ofercie BGŻ Optimy pojawiła się również 2-letnia Lokata Dywidendowa oparta na indeksie  iSTOXX Europe Next Dividend Low Risk 50 ze 100% gwarancją ochrony kapitału i maksymalnym zyskiem do 15%. Lokata Dywidendowa kusi maksymalnym zyskiem do 15% w skali dwóch lat. Będzie ona w ofercie BGŻ Optimy do 28.12.2015 r.

Lokata Dywidendowa – najważniejsze cechy:

  • Okres subskrypcji do 28.12.2015 r. do godz. 16:30.
  • 24-miesięczny okres inwestycji – od 29.12.2015 r. do 29.12.2017 r.
  • 100% gwarancji ochrony kapitału w każdym momencie trwania inwestycji.
  • Minimalna kwota inwestycji – 4.000 zł.
  • Brak opłat wstępnych.
  • Środki w czasie subskrypcji oprocentowane są na 2%.
  • Brak opłat z rezygnację.
  • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.

Lokata Dywidendowa oparta jest na indeksie iSTOXX Europe Next Dividend Low Risk 50. W skład tego indeksu wchodzą akcje 50 spółek wybranych z indeksu the STOXX Europe 600 Index. Są to spółki z 18 krajów europejskich posiadające bardzo wysoką płynność, wypłacają dywidendę w najbliższym miesiącu oraz charakteryzują się najniższą zmiennością. Skład indeksu the STOXX Europe 600 Index weryfikowany jest co miesiąc.

Lokata Dywidendowa zakłada wzrost wartości indeksu iSTOXX Europe Next Dividend Low Risk 50. Wystartuje ona w dniu 29.12.2015 r. a już dzień później zostanie obliczona jego wartość początkowa. Następnie w dniach 27.06.2016 r., 27.12.2016 r., 27.06.2017 r. oraz 27.12.2017 r. zostaną odczytane oficjalne wartości zamknięcia indeksu iSTOXX Europe Next Dividend Low Risk 50. Na koniec zostanie wyliczona średnia arytmetyczna z tych 4 odczytów, która zostanie porównana z wartością początkową.

lokata dywidendowa bgż optima warunki lokata bezkarna

Oprocentowanie Lokaty Dywidendowej wynosi 60% udziału we wzroście indeksu iSTOXX Europe Next Dividend Low Risk 50 nie więcej niż 15%. Czyli aby otrzymać maksymalne oprocentowanie to wartość indeksu bazowego (a raczej średnia z 4 odczytów) powinna wzrosnąć po dwóch latach o co najmniej 25%. Wtedy otrzymamy oprocentowanie w wysokości 15% (7,50% w skali roku). Jeżeli średnia wartość indeksu bazowego spadnie lub będzie na takim samym poziomie to otrzymamy po dwóch latach zainwestowany kapitał bez żadnego oprocentowania.

Rozliczenie Lokaty Dywidendowej i wypłata ewentualnych odsetek nastąpi w dniu 29.12.2017 r. Plusem jest brak opłat wstępnych oraz za rezygnację. Choć reklamowanie przez BGŻ Optimę Lokaty Dywidendowej hasłem: „do 15% w skali 2 lat” jest według mnie nie do końca uczciwe. Powinno być: „ewentualnie do 15% w skali 2 lat”. Bo jeżeli nie byłoby ograniczenia zysku do 15% to równie dobrze można by napisać: „do 200% w skali 2 lat”. To moja taka mała dygresja. Tak naprawdę w ramach bardzo ograniczonego ryzyka możemy zyskać oprocentowanie 2 razy wyższe niż na standardowej lokacie. Czy warto ryzykować? Każdy powinien odpowiedzieć na te pytanie sam. Jak zwykle nowych klientów BŻG Optimy zachęcam do otwarcia najpierw 3-miesięcznej Lokaty Bezkarnej z możliwości zerwania w każdym momencie z zachowaniem odsetek tutaj:

lokata dywidendowa bgż Optima


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.