Konto Firmowe z premią 300 zł w ING Banku Śląskim

konto firmowe z premią 300 ING Bank Śląski

ING Bank Śląski próbuje przyciągnąć do siebie tym razem nowych klientów firmowych. Wciąż aktualna jest promocja, w której za otwarcie Konta z Lwem Direct można otrzymać premię w wysokości 100 zł. O szczegółach pisałem tutaj. Od kilku dni osoby fizyczne prowadzące jednoosobowo działalność gospodarczą mogą skorzystać z promocji „300 zł za otwarcie Konta i przelewy ZUS”. Warunki są bardzo proste do spełnienia – wystarczy z Konta opłacać co miesiąc składkę ZUS.

Do promocji mogą przystąpić klienci firmowi, którzy od 01.01.2014 r. do 06.12.2015 r. nie byli posiadaczami Konta z Lwem: Direct, Zysk, Zysk +, Direct dla Firmy w ING Banku Śląskim. Uczestnikami nowej promocji ING Banku Ślaskiego mogą być osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą do których nie stosuje się przepisów Ustawy o rachunkowości będące rezydentami. Czyli z promocji mogą skorzystać małe firmy rozliczające się na zasadzie karty podatkowej, ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub księgi przychodów i rozchodów.

Aby otworzyć Konto Firmowe z premią 300 zł w ING Banku Śląskim należy:

  • Do dnia 31.01.2016 r. przesłać internetowy wniosek o otwarcie Konta Direct dla Firmy.
  • Do dnia 31.08.2016 r. opłacić przelewem z otwartego Konta Direct dla Firmy składkę ZUS w 6 różnych miesiącach (łącznie minimum 6 razy).
  • Do dnia 30.09.2016 r. być posiadaczem otwartego w promocji Konta Direct dla Firmy oraz wydanej Karty debetowej.

<<<Konto Firmowe z premią 300 zł w ING Banku Śląskim – strona promocji>>>

Konto Direct dla Firmy w ramach promocji „300 zł za otwarcie Konta i przelewy ZUS” można otworzyć tylko przez internet za pośrednictwem kuriera. Po weryfikacji spełnienia powyższych warunków premia w wysokości 300 zł zostanie wypłacona najpóźniej do końca września 2016 r. Wpłynie ona w pełnej wysokości jednak będzie ona stanowiła przychód i będzie trzeba ją samodzielnie rozliczyć. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą nie powinno być to najmniejszym problemem.

Konto Direct dla Firmy to:

  • 0 zł za prowadzenie dla aktywnych klientów.
  • 0 zł za przelewy do ZUS oraz US.
  • 0 zł za przelewy internetowe dla aktywnych klientów.
  • 0 zł za kartę do konta po wydaniu 300 zł.
  • 0 zł za wypłaty w bankomatach sieci ING oraz Planet Cash raz pierwszą wypłatę w bankomacie obcym (każda następna to koszt 2,50 zł)(zmiany od 02.2016 r.).
  • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach ING Banku Ślaskiego.

konto firmowe z premią 300 ING

Aby być aktywnym klientem w ING Banku Śląskim i nie płacić za Konto Direct dla Firm i przelewy internetowe wystarczy zrobić w poprzednim miesiącu kalendarzowym przelew do ZUS lub US, lub wystarczy zapewnić wpływy na Konto Direct dla Firm w wysokości co najmniej 2.000 zł (mogą być to przelewy obce czy nawet wpłaty gotówkowe). Aktywnym klientem jest więc bardzo łatwo być. Niespełnienie tego warunku powoduje pobranie opłaty w wysokości 9 zł za prowadzenie konta i 0,90 zł za każdy przelew internetowy. Co według mnie to i tak bardzo tanio jak na opłaty za konto firmowe. Obsługa karty debetowej kosztuje 7 zł miesięcznie jeżeli nie spełnimy warunku wykonania transakcji bezgotówkowych.


Podsumowując to bardzo dobra promocja choć skierowana do mniejszych firmy rozliczających się z US w formie uproszczonej. W bardzo prosty sposób można otrzymać dodatkowe 300 zł. Same konto firmowe w ING Banku Śląskim po głębszym przeanalizowaniu wygląda bardzo korzystnie. Opłat można bardzo łatwo uniknąć choć i tak są niewielkie. Koszt prowadzenia rachunku firmowego w innych bankach to nierzadko nawet 50 zł miesięcznie. Na firmach banki zarabiają najwięcej. A proponowane 300 zł ma zachęcić mniejsze firmy do współpracy w ING Bankiem Śląskim. Wszystkich zainteresowanych promocją zapraszam do złożenia wniosku tutaj:

konto firmowe z premią 300 warunki ING Bank Śląski

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.