Lokata Happy Plus oraz Lokata Gotówkowa w Idea Banku

lokata gotówka lokata happy plus idea bank

Aktualizacja 22.01.2016 r.

Z oferty Idea Banku z końcem października zniknęły wszystkie promocyjne lokaty. W ich miejsce pojawiła się Lokata Gotówka oraz dostępna tylko dla nowych klientów Lokata Happy Plus. Lokata Gotówkowa to 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 3,25% 2,75%. Jest ona dostępna jedynie dla posiadaczy kont w Idea Banku korzystają z usługi Mobilny Wpłatomat. Z kolei 3-miesięczna Lokata Happy Plus z oprocentowaniem 3,25% to rozwinięcie oferty standardowej Lokaty Happy. Też dostępna jest tylko dla nowych klientów Idea Banku a wyróżnia ją o wiele większa kwota maksymalna.


Lokata Happy Plus – warunki:

 • Tylko dla nowych klientów Idea Banku.
 • Minimalna kwota 10.000,01 zł, maksymalna 100.000 zł.
 • Bez konieczności otwierania konta osobistego.
 • Możliwość założenia tylko jednej Lokaty Happy Plus.
 • Czas na opłacenie wniosku – 5 dni.
 • Zerwanie Lokaty Happy Plus przed terminem zapadalności powoduje utratę naliczonych odsetek.

Lokata Happy Plus dostępna jest tylko dla zupełnie nowych klientów Idea Banku, którzy do momentu poprzedzającego złożenie wniosku o założenie Lokaty Happy Plus nie zawarli z Idea Bankiem Umowy Produktowej w rozumieniu Regulaminu prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Banku S.A. dla klientów indywidualnych oraz nigdy nie złożyli takiego wniosku. Czyli dla nowych klientów Idea Banku do wyboru jest albo 3-miesięczna Lokata Happy z oprocentowaniem 4% do kwoty 10.000 zł albo także 3-miesięczna Lokata Happy Plus z oprocentowaniem 3,25% od kwoty 10.000 zł do 100.000 zł. Wszystkich zainteresowanych Lokatą Happy Plus zapraszam tutaj:

lokata grudniowa idea bank lokata happy plus


Lokata Gotówkowa – warunki:

 • Dla posiadaczy Konta Idealnego oraz korzystających z usługi Mobilny Wpłatomat.
 • Minimalna kwota 1.000 zł, maksymalna 1.000.000 zł.
 • Możliwość założenia tylko jednej Lokaty Gotówkowej.
 • Czas na opłacenie wniosku – 5 dni.
 • Zerwanie Lokaty Gotówkowej przed terminem zapadalności powoduje utratę naliczonych odsetek.

Warunkiem otrzymania oprocentowania w wysokości 2,75% na Lokacie Gotówkowej jest dokonanie w okresie ważności wniosku wpłaty gotówkowej równej deklarowanej wysokości Lokaty Gotówkowej za pośrednictwem usługi Mobilny Wpłatomat na rachunek osobisty a następnie zasilenie jej przelewem z tego rachunku. Niespełnienie tego warunku spowoduje, że oprocentowanie Lokaty Gotówkowej wyniesie tylko 1%. Niestety Mobilne Wpłatomaty są dostępne jedynie na terenie Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi i Poznania co ogranicza dostępność tej dobrej bądź co bądź oferty do kilku największych miast. I trochę trudno sobie wyobrazić, żeby wpłacać w takim wpłatomacie np. 100.000 zł. Lokata Gotówkowa będzie ofercie Idea Banku do odwołania.

lokata gotówka lokata happy plus idea bank warunki


Nie zmieniła się pozostała, standardowa oferta lokat w Idea Banku o której więcej pisałem tutaj. Nadal bardzo dobrze wygląda oferta Lokaty Power czy Lokaty Nr 1. Standardowo nowych klientów Idea Banku zachęcam najpierw do założenia Lokaty Happy na 3 miesiące z oprocentowaniem 4% do kwoty 10.000 zł tutaj:

lokata gotówka lokata happy plus


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

3 Komentarze

 1. „Możliwość założenia tylko jednej Lokaty Gotówkowej.”
  Dzis dzwonilem na infolinie i mowili ze nie ma limitu. To możliwe? Wpłatomaty samochodowe mają w 6 miejscach w tym w Krakowie i Warszawie. Opłata za karte miesiecznie do konta 5 zł, ale jesli wykonamy transakcje na ponad 100 zł to jest za free.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.