Lokata Silny Dolar w BGŻ Optima

lokata silny dolar bgż optima oferta

W ofercie BGŻ Optimy pojawiła się dawno nie widziana lokata inwestycyjna. Lokata Silny Dolar to 12-miesięczna lokata strukturyzowana oparta na kursie EUR/USD. Lokata Silny Dolar daje możliwość otrzymania oprocentowania do 4% w skali roku przy spełnieniu pewnych określonych warunków rynkowych. Lokata Silny Dolar będzie w ofercie BGŻ Optimy do 31.08.2015 r.

Lokata Silny Dolar – najważniejsze cechy:

  • 12-miesięczny okres inwestycji.
  • Okres subskrypcji do 31.08.2015 r.
  • Start Lokaty – 01.09.2015 r.
  • 100% gwarancji ochrony kapitału w każdym momencie trwania inwestycji.
  • Minimalna kwota inwestycji – 4.000 zł.
  • Brak opłat wstępnych.
  • Środki w czasie subskrypcji nie są oprocentowane.
  • Brak opłat z rezygnację.
  • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.

Start Lokaty Silny Dolar nastąpi 01.09.2015 r., a w dniu następnym zostanie ustalony kurs obserwacji początkowej EUR/USD. Z kolei w dniu 30.08.2016 r. zostanie ustalony kurs obserwacji końcowej EUR/USD. Zysk z Lokaty Silny Dolar będzie zależny od zmian kursu USD względem EUR w dniu obserwacji końcowej w porównaniu do kuru z dnia obserwacji początkowej. Premiowany jest wzrost kursu USD względem EUR.

lokata silny dolar bgż optima

Jeżeli kurs EUR względem USD spadnie o co najmniej 4% to zostanie naliczone oprocentowanie w wysokości także 4%. Jeżeli kurs USD względem EUR będzie taki sam, lub umocni się o wartość mniejszą niż 4% to zostanie naliczone oprocentowanie w wysokości 2%. Jeżeli jednak to EUR umocni się względem USD to na zyski nie można liczyć i otrzymamy wpłacone pieniądze w całej wysokości. Lokata Silny Dolar zakończy się 01.09.2016 r. i wtedy zostaną także wypłacone ewentualne odsetki.

Kurs EUR/USD wynosił ostatnio około 1,095. Żeby otrzymać oprocentowanie w wysokości 4% ten kurs powinien wynosi 1,051. Czy to możliwe? Nie wiadomo. Propozycja ciekawa, ale po 12 miesiącach jeżeli warunki nie zostaną spełnione to otrzymamy tylko to co wpłaciliśmy. Maksymalne możliwe oprocentowanie Lokaty Silny Dolar jest tylko o 1,20% – 1,30% wyższe niż na standardowych, pewnych lokatach. Jest to dosyć mała premia jak na ryzyko 0% oprocentowania. Jak zwykle nowych klientów BŻG Optimy zachęcam do otwarcia najpierw 3-miesięcznej Lokaty Bezkarnej z możliwości zerwania w każdym momencie z zachowaniem odsetek tutaj:

lokata silny dolar lokata bezkarna bgż optima

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.