Lokata Strukturyzowana Gorąca Dwudziestka III w mBanku

gorąca dwudziestka mbank 3

W ofercie mBanku pojawiła się Gorąca Dwudziestka III, czyli lokata strukturyzowana oparta na notowaniu kontraktu terminowego na WIG 20 o najbliższym terminie wygaśnięcia. Lokata strukturyzowana Gorąca Dwudziestka kusi potencjalnym zyskiem w wysokości 4,75% w skali roku przy 100% gwarancji ochrony kapitału. To już trzecia edycja tej lokaty strukturyzowanej.

Najważniejsze cechy Lokaty Strukturyzowanej Gorąca Dwudziestka III:

  • Zysk do 6,75% (4,75% w skali roku).
  • 18-miesięczny okres inwestycji – od 02.02.2015 r. do 02.08.2016 r.
  • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec inwestycji.
  • Minimalna kwota inwestycji – 1.000 zł.
  • Brak prowizji za otwarcie lokaty strukturyzowanej.
  • Prowizja za zerwanie do 3% – maleje z każdym dniem trwania lokaty strukturyzowanej.
  • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.
  • Oferta ważna do 01.02.2015 r.

Start Lokaty Strukturyzowanej Gorąca Dwudziestka III nastąpi 02.01.2015 r. i wtedy też zostanie ustalony kurs początkowy marcowego kontraktu terminowego na indeks WIG20 oraz ustalone zostaną przedziały, w którym powinien zawierać się kurs kontraktu terminowego w datach obserwacji. Obserwacje takie będą odbywać się co kwartał i będzie ich w sumie 6. Jeżeli wartość kursu kontraktu terminowyego na WIG20 w określonych datach obserwacji będzie zawierać się w ustalonych przedziałach zostanie nam naliczona premia zgodnie z poniższą tabelą:

gorąca dwudziestka mbank

Pierwsza wartość premii będzie nie niższa niż 0,25% i zostanie dopiero ustalona w dniu 02.02.2015 r. Według danych rynkowych z 07.01.2015 r. wartość ta wynosiłaby 0,75% i z stąd reklamowany zysk do 4,75% zysku.

Oto kilka przykładowych scenariuszy Lokaty Strukturyzowanej Gorącej Dwudziestki III w mBanku:

gorąca dwudziestka mbank scenariusz

Lokata Strukturyzowana Gorąca Dwudziestka III w mBanku zakłada jedynie umiarkowany wzrost kursu kontraktu terminowego na WIG 20. Jeżeli tego wzrostu nie będzie lub jeśli wzrost ten będzie zbyt duży, to naliczona premia będzie bardzo symboliczna, albo nie będzie jej wręcz wcale. W porównaniu do poprzedniej edycji termin trwania tej Lokaty Strukturyzowanej Gorąca Dwudziestka został wydłużony do 18 miesięcy. Potencjalny zysk jest nadal jedynie o 1,25% większy niż na standardowych lokat. Czy warto dla takiej premii ryzykować? Każdy powinien decydować sam.

Zainteresowani lokatami inwestycyjnymi powinni się przyjrzeć także Lokacie Strukturyzowanej opartej na koszyku akcji spółek azjatyckich w PKO BP oraz inwestycji EuroStars III w BNP Paribas Banku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.