Lokata Strukturyzowana Podwójna Szansa w BZ WBK

Lokata Strukturyzowana Podwójna Szansa 11

W ofercie BZ WBK pojawiła się ciekawa Lokata Strukturyzowana Podwójna Szansa, czyli lokata inwestycyjna ze 100% ochroną kapitału z możliwością otrzymania zysku w wysokości 23% po dwóch latach inwestycji. Zysk z Lokaty Strukturyzowanej Podwójna Szansa zależny jest od zachowanie się indeksu IBEX35.

W skład indeksu IBEX35 wchodzi 35 największych spółek pod względem kapitalizacji, notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Madrycie. W końcu BZ WBK należy do hiszpańskiej grupy Santander i taka oferta nie dziwi. Ale wracając do tematu.Lokata Strukturyzowana Podwójna Szansa 34

Najważniejsze cechy Lokaty Strukturyzowanej Podwójna Szansa:

 • Możliwość uzyskania do 23% oprocentowania (ok. 10,90% w skali roku).
 • 2-letni okres inwestycji.
 • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec inwestycji.
 • Minimalna kwota inwestycji – 3.000 zł.
 • Brak opłat wstępnych.
 • Prowizja za zerwanie w wysokości 6%, 4,50% lub 3% w zależności od terminu zerwania lokaty strukturyzowanej.
 • Od odsetek pobierany jest podatek o zysków kapitałowych.
 • Środki na lokacie gwarantowane na zasadach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.
 • Oferta ważna jest do 04.08.2014 r.

Start Lokaty Strukturyzowanej Podwójna Szansa następuje w dniu 06.08.2014 r., a kończy się 04.08.2016 r. W dniu następnym po starcie lokaty, czyli w dniu 07.08.2014 r. ustalany jest poziom kursu indeksu IBEX35 w dniu referencyjnym. Finalny dzień obserwacji to 03.08.2016 r. W dniu referencyjnym zostanie także ustalony poziom barier górnej, czyli 120% wartości indeksu z dnia referencyjnego, oraz poziom bariery dolnej, czyli 80% wartości indeksu z dnia referencyjnego.

Scenariusz Podwójnej Szansy zakłada, że możemy zarobić w dwóch przypadkach:

 • Jeśli wartość indeksu IBEX35 z dnia referencyjnego w stosunku do dnia finalnej obserwacji będzie dodatnia otrzymamy 100% tego wzrostu pod warunkiem, że w okresie trwania lokaty strukturyzowanej notowania indeksu IBEX35 nie przekroczą bariery górnej, czyli 120% wartości początkowej. W przypadku przekroczenia tej bariery zostanie nam naliczony kupon w wysokości 3%.
 • Jeśli wartość indeksu IBEX35 z dnia referencyjnego w stosunku do dnia finalnej obserwacji będzie ujemna otrzymamy 100% tego spadku (a właściwie wartość przeciwną, czyli z pominięciem -) pod warunkiem, że w okresie trwania lokaty strukturyzowanej notowania indeksu IBEX35 nie przekroczy bariery dolnej, czyli 80% wartości początkowej. W przypadku przekroczenia tej bariery zostanie nam naliczony kupon w wysokości 3%.

Oto jeden ze scenariuszy rozliczenia lokaty:

Lokata Strukturyzowana Podwójna Szansa 1

A oto jeden ze scenariuszy „negatywnych”:

Lokata Strukturyzowana Podwójna Szansa 2

Czyli tak naprawdę możemy zarobić zarówno w przypadku wzrostu jak i spadku indeksu IBEX35. Dodatkowo jeśli w okresie inwestycji wartość indeksu spadnie poniżej 80% wartości początkowej, a później wzrośnie powyżej 120% wartości początkowej zostanie nam naliczony 2 razy kupon po 3%. Plus dla BZ WBK za dosyć przejrzyste przestawienie symulowanych zysków. Więcej scenariuszy możemy zobaczyć na stronie internetowej BZ WBK, czyli tutaj.

Oferta z pewnością ciekawa ze względu na konstrukcję lokaty. Najlepszą opcją jest spadek poniżej bariery dolnej, a późnej wzrostu do wysokości 120% wartości początkowej – jedynie wtedy dostaniemy maksymalne oprocentowanie w wysokości 23%. Ryzyko z lokatą strukturyzowaną wydaje się dosyć niskie, ale jak zwykle pewności nie ma. Na pewno jest niższe niż w przypadku bezpośredniego inwestowania w fundusze inwestycyjne, ale to nie jest standardowa lokata – gwarancji zysku nie mamy, a dodatkowo za wcześniejsze zerwanie naliczana jest spora prowizja. O innych produktach strukturyzowanych możemy poczytać tutaj. Ponieważ w bankach jest co raz więcej takich ofert jako alternatywa dla zwykłych lokat, więc co ciekawsze propozycje lokat strukturyzowanych będę się starał umieszczać na mojej stronie regularnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.