Mundialowa Inwestycja w Eurobanku

Mundialowa Inwestycja

W ofercie Eurobanku pojawiła się niedawno ciekawa propozycja lokaty strukturyzowanej związanej ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Mundialowa Inwestycja to lokata inwestycyjna w formie ubezpieczenia na życie i dożycie oparta na notowaniach akcji 4 spółek będących partnerami Mistrzostw Świata w Brazylii. W skład koszyka wchodzą  takie firmy, jak Adidas, Coca-Cola, Kia Motors oraz Sony.

Podstawowe cechy produktu strukturyzowanego Mundialowa Inwestycja:

  • Czas trwania 30 miesięcy (2,5 roku).
  • Minimalna kwota inwestycji 5.000 zł.
  • Oferta dostępna dla klientów od 18 do 78 roku życia.
  • 100,1% zwrotu kapitału na koniec inwestycji.
  • Możliwość osiągnięcia premii do 34,99% z zainwestowanego kapitału.
  • Lokata w formie ubezpieczenia na życia i dożycie w TUnŻ Europa S.A. – brak podatku „belki”.
  • Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek zgonu w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego.
  • Oferta ważna do 18.06.2014 r.

Zysk z Mundialowej Inwestycji zależy od zmian cen akcji każdej ze 4 spółek. Start produktu nastąpi 25.06.2014 r. i wtedy też ustalona zostanie wartość początkowa ceny akcji każdej ze spółek. Koniec produktu nastąpi 23.12.2016 r. i wtedy zostanie ustalona wartość końcowa każdej ze spółek.  Nasz zysk zależy od wzrostu cen akcji każdej ze spółek na koniec okresu trwania lokaty w stosunku wartości początkowej. Niestety jest też bardzo ważne ograniczenie – jeśli cena akcji wybranej spółki wzrośnie w dowolnym momencie trwania lokaty o 35% lub więcej ceny początkowej, do wyliczenia zysku bierze się wzrost wartości na poziomie 5%. Więc aby dostać maksymalną premię wynoszącą 34,99%  kurs giełdowy każdej ze spółek musiałby wzrosnąć do 23.12.2016 r. do 134.99% wartości początkowej, nie przekraczając tego poziomu w ciągu 2,5 roku. W przypadku spadku cen akcji 4 branych pod uwagę spółek dostaniemy 100,1% zainwestowanego kapitału.

W przypadku śmierci klienta w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnej uposażeni dostają niższą, spośród dwóch kwot: 200% wartości składki lub zwrot składki powiększony o 100.000 zł. Prowizja za wcześniejsze zerwanie Mundialowej Inwestycji wynosi 8% i maleje proporcjonalnie z każdym dniem trwania inwestycji. Środki w czasie subskrypcji są oprocentowane na 4%. Do otwarcia Mundialowej Inwestycji niezbędne jest posiadanie w Eurobanku konta osobistego. Propozycja ciekawa, ale ze względu na ograniczenie maksymalnego wzrostu cen akcji spółek do 34,99% mocno ryzykowna. Potencjalny zysk wynosi 14% w skali roku bez podatku „belki”. Więcej o produkcie strukturyzowanym Mundialowa Inwestycja można poczytać na stronie internetowej Eurobanku, czyli tutaj.

mundialowa inwestycja

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.