Lokata Rentierska Gold i Silver w Getin Noble Banku

Lokata Rentierska Gold

W stałej ofercie Getin Noble Banku dostępne są dwie propozycje lokat rentierskich pod nazwą Lokata Rentierska Gold oraz Lokata Rentierska Silver. Są to lokaty na 24 lub 36 miesięcy, od których bank wypłaca nam co miesiąc odsetki. Oferta skierowana jest do klientów tzw. Private Banking, którzy dysponują znaczną kwotą oszczędności.

Lokata Rentierska Gold to lokata dostępna w dwóch wariantach:

  • Na 24 miesiące z oprocentowaniem 3,65%lub z oprocentowaniem 3,90% jeśli posiadamy w Getin Noble Banku Rachunek Osobisty z Bankowością Internetową.
  • Na 36 miesięcy z oprocentowaniem 4,05%, lub z oprocentowaniem 4,30% jeśli posiadamy w Getin Noble Banku Rachunek Osobisty z Bankowością Internetową.

W przypadku Lokaty Rentierskiej Gold minimalna kwota lokaty to 500.000 zł, maksymalna 20.000.000 zł. Likwidacja lokaty w ciągu 12 miesięcy powoduje obniżenie oprocentowania do wysokości 1,5%, likwidacja lokaty w późniejszym terminie skutkuje obniżeniem oprocentowania do 2%.

Lokata Rentierska Silver jest także dostępna w dwóch wariantach:

  • Na 24 miesiące z oprocentowaniem 3,45%, lub z oprocentowaniem 3,70% jeśli posiadamy w Getin Noble Banku Rachunek Osobisty z Bankowością Internetową.
  • Na 36 miesięcy z oprocentowaniem 3,80%, lub z oprocentowaniem 4,05% jeśli posiadamy w Getin Noble Banku Rachunek Osobisty z Bankowością Internetową.

W przypadku Lokaty Rentierskiej Silver minimalna kwota lokaty to 150.000 zł, maksymalna 20.000.000 zł. Likwidacja lokaty w ciągu 12 miesięcy powoduje obniżenie oprocentowania do wysokości 1,25%, likwidacja lokaty w późniejszym terminie skutkuje obniżeniem oprocentowania do 1,5%.

Wypłata odsetek następuję raz w miesiącu w dniu ustalonym przez klienta. W przypadku rezygnacji z lokaty przed terminem zapadalności bank przeliczy wysokość wypłaconych nam odsetek i różnicę odejmie od kapitału lokaty. Dodatkowo jeśli zainwestujemy w lokatę co najmniej 1.000.000 zł mamy możliwość korzystania przez rok z programu Noble Concierge. Lokaty są odnawialne na taki sam okres na standardowym oprocentowaniu dla lokat 24-miesięcznych. W ofercie Getin Noble Banku znajduje się także 2-miesięczna Lokata na Otwarcie II z oprocentowaniem 4,25% dla kwoty 200.000 zł. Więcej o depozytowej ofercie Getin Noble Banku możemy poczytać tutaj.

Lokata Rentierska Gold i Silver to ciekawa oferta na rynku lokat. Proponowane oprocentowanie jest jedne z najwyższych w przypadku lokat 24- i 36-miesięcznych, szczególnie w przypadku posiadania w Getin Noble Banku konta osobistego. Oprocentowanie lokat można porównać z moim rankingiem lokat długoterminowych. Dodatkową korzyścią jest wypłacanie co miesiąc odsetek, co dodatkowo podwyższa realne oprocentowanie lokat. Jedyną wadą lokat są wymagania dotyczące minimalnej kwoty niezbędnej do otwarcia Lokat Rentierskich. Oferta niestety skierowana jest do segmentu Premium i Private Banking, ponieważ minimalne kwoty lokat dla przeciętnego Polaka są abstrakcyjne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.