Inwestycyjna Lokata Terminowa OnLine 4 w ING Banku Śląskim

ING LOGO

Witam. Wcześniej opisałem dwie propozycje lokat strukturyzowanych: Złoto dla Zuchwałych w mBanku, oraz aktualną do wczoraj Lokatę Stabilny Funt w BGŻ Optima. Dzisiaj bliżej przyjrzę się Inwestycyjnej Lokacie Terminowej OnLine 4 w ING Banku Śląskim. ING do tej pory pojawił się na mojej stronie tylko raz przy okazji rankingu kont oszczędnościowych. Bank ten nie proponuje wysokiego oprocentowania na klasycznych lokatach, ma za to dosyć mocno rozbudowaną ofertę lokat inwestycyjnych i funduszy.

Inwestycyjna Lokata Terminowa OnLine 4 (długa nazwa) to 12-miesięczna lokata strukturyzowana oparta na kursie euro ze 100% ochroną kapitałuMożliwy do uzyskania zysk wynosi 6,12%. Scenariusz lokaty inwestycyjnej zakłada stabilizację kursu euro do polskiej złotówki. Start lokaty nastąpi 06.05.2014 r. i w tym dniu zostanie ustalony kurs początkowy EUR/PLN. Także w tym dniu zostanie ustalona tzw. bariera, czyli przedział, w którym będzie musiał zawierać się kurs EUR/PLN aby zostało naliczone oprocentowanie. Wstępnie ustalono, że będzie to wartość z przedziału od 4 do 6 groszy na plus i minus kursu początkowego.

Warunki lokaty zakładają 4 odczyty kursu EUR/PLN w dniach: 06.08.2014 r., 06.11.2014 r., 06.02.2015 r. oraz 08.05.2015 r. Jeśli w dniu odczytu kurs EUR/PLN będzie znajdował się w pożądanym przedziale zostanie naliczone oprocentowanie 1,53%. Czyli po roku możemy tak naprawdę nie zarobić nic, lub zarobić 1,53% lub 3,06% lub 4,59% lub maksimum czyli 6,12%. Bank bardzo przejrzyście pokazał zasady naliczenia oprocentowania na lokacie inwestycyjnej. Oto przykład dla kursu początkowego EUR/PLN 4,20 oraz 10 groszowego przedziału:

wykres_online4

Inwestycja gwarantuje zwrot pełnego kapitału po 12 miesiącach, jednakże w przypadku rezygnacji pobierana jest prowizja. Jeśli zrezygnujemy z lokaty przed 30.11.2014 r. zapłacimy 3%, po tym terminie prowizja maleje do 1,5%. Minimalna kwota lokaty to 3.000 zł. Start inwestycji nastąpi 06.05.2014 r., a jej koniec i rozliczenie 12.05.2015 r. Od zysku pobierany jest podatek dochodowy. Środki w czasie zapisu oprocentowane są na 1,7%. Lokata dostępna jest jedynie w bankowości internetowej ING BankOnLine dla posiadaczy konta osobistego lub oszczędnościowego. Oferta dostępna jest do 2 maja.

Inwestycyjna Lokata Terminowa OnLine 4 to kolejna alternatywa dla klasycznych lokat bankowych. Kusi ona możliwym zyskiem 6,12%, gdzie na najlepszej zwykłej lokacie możemy zyskać 3,75%. Jednak zysk tak naprawdę zależy od stabilizacji na rynku walutowym. Przedział wahań wydaję się dosyć niewielki, choć atrakcyjny. Dodatkową zaletą jest to, że brane są pod uwagę jedynie 4 dni obserwacji, więc krótkotrwałe mocne wahania na rynku walut nie muszą mieć wpływu na oprocentowanie. Decyzja czy inwestować jak zwykle należy do nas. Więcej szczegółów na stronie banku, czyli tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.