Konta Oszczędnościowe na 2,50% do 100.000 zł w Alior Banku oraz ING Banku Śląskim (plus bonusy)

W dniu dzisiejszym zmieniły się warunki dwóch kont oszczędnościowych, na których można ulokować nowe środki i otrzymać całkiem solidne oprocentowanie. A konkretnie pojawiły się nowe akcje dotyczące kont oszczędnościowych w Alior Banku oraz ING Banku Śląskim. W tym pierwszym banku można otrzymać stawkę 2,50% na 3 miesiące, w drugim taką samą stawkę na 4 miesiące. W obu bankach promocyjne procenty obowiązują kwoty do 100.000 zł. Stawka 2,50% to rzadkość w ostatnich miesiącach więc warto się zainteresować. A nowi, i nie tylko nowi klienci mogą otrzymać dodatkowe premie. Szczegóły poniżej.


Na pierwszy ogień idzie Konto Mega Oszczędnościowe (uwaga – to nowy typ konta inny nic wcześniej Mocno Oszczędnościowe). Należy uważać na inne konta oszczędnościowe. Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 28.02.2020 r. Aby otrzymać stawkę 2,50% należy zapewnić wpływ w danym miesiącu spoza Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe w w wysokości co najmniej 1.500 zł (może być też z konta firmowego w Alior Banku). Klienci bez regularnych wpływów we wskazanej wysokości otrzymują oprocentowanie w wysokości 2,20%. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące od daty wpłaty nowych środków. Promocja trwa do 07.04.2020 r. Po 3 miesiącach oprocentowanie spada do 0,50%.

Prowadzenie Konta Mega Oszczędnościowego jest bezwarunkowo bezpłatne, standardowo bezpłatny jest też jeden przelew i wypłata gotówkowa w miesiącu kalendarzowym (kolejny kosztuje 10 zł) oraz wszystkie przelewy na konto osobiste w Alior Banku. Posiadacze konta osobistego w Alior Banko otrzymają jako jeden z bonusów podwyższone oprocentowanie na „zwykłym” koncie oszczędnościowym do 3% do kwoty 20.000 zł (od kwietnia 3% w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł, pozostali klienci 2%). A warto się zainteresować ofertą Alior Banku bo w akcji Money Mania można otrzymać premię w wysokości 200 zł. Wszystkich zainteresowanych tą akcją zapraszam do mojego artykułu tutaj:

Konta Oszczędnościowe na 2,50% do 100.000 zł w Alior Banku oraz ING Banku Śląskim (plus bonusy)Regulamin promocji Konto Mega Oszczędnościowe.


Warunki zmieniły się także w dniu dzisiejszym w ING Banku Śląskim. W tym banku obowiązuje dwie akcje i dwa konta oszczędnościowe: Bonus na start oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus. Pierwsza akcja skierowana jest do nowych klientów, a druga do dotychczasowych w ramach której trzeba wpłacić nowe środki. Ale sprowadzają się do jednego – oprocentowanie 2,50% na 4 miesiące od daty otwarcia danego rachunku lub wpłaty na nie środków. Obie promocje obowiązują do 06.05.2020 r.

Pierwsza promocja to Bonus na start dla nowych klientów albo dla nieaktywnych klientów, którzy w ciągu ostatniego roku nie byli posiadaczami Otwartego Konta Oszczędnościowego lub od 06.03.2019 r. nie wykazywali żadnej aktywności lub mieli średnie saldo poniżej 10 zł. Należy zawrzeć nową lub kolejną umowę na Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) – wtedy otrzymuje stawkę 2,50% na 4 miesiące od daty otwarcia OKO. Przy czym oprocentowanie standardowe – 0,50% – nalicza się co miesiąc – a oprocentowanie podwyższone – 2% – dopiero po 4 miesiącach. Nie można też rozwiązywać w trakcie 4 miesięcy umowy OKO bo nie naliczy się promocyjne oprocentowanie.

Druga promocja to Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus dla dotychczasowych, aktywnych klientów. Należy założyć Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus) i wpłacić na nie nowe środki, tj. nadwyżkę ponad stan posiadania obliczony na dzień 02.03.2020 r. Umowa OKO Bonus trwa przez 4 miesiące – po tym czasie konto jest zamykane a odsetki promocyjne przelewane są na wskazane konto. Odsetki standardowe księgowane są co miesiąc. I tyle. W przypadku obu kont oszczędnościowych prowadzenie jest darmowe, darmowe są też wszystkie przelewy na konto osobiste i jedna wypłata/przelew na konto w innym banku.  Dodatkowo nowi klienci mogą otrzymać 160 zł za otwarcie konta, 100 zł (do 08.03) za założenie Celu Oszczędnościowego, 100 zł za regularne inwestowanie oraz 160 zł za kartę kredytową. Więcej szczegółów tutaj:

Konta Oszczędnościowe na 2,50% do 100.000 zł w Alior Banku oraz ING Banku Śląskim (plus bonusy)Regulamin oferty specjalnej Bonus na start.

Regulamin oferty specjalnej Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.