Inwestycyjna Lokata Terminowa Suma Procentów w ING Banku Śląskim

inwestycyjna lokata terminowa

Lokata Terminowa Suma Procentów

Dawno już nie pisałem na mojej stronie o Lokatach Inwestycyjnych. A w międzyczasie w bankach pojawiło się kilka ciekawych propozycji. W najbliższym czasie postaram się więc uzupełnić na mojej stronie informacje o tych ofertach. Na pierwszy plan idzie 12-miesięczna Inwestycyjna Lokata Terminowa Suma Procentów w ING Banku Śląskim oparta na kursie walutowym EUR/PLN z potencjalnym zyskiem do 4,08%. Jak zwykle w przypadku Inwestycyjnych Lokat Terminowych w ING także w przypadku Sumy Procentów obowiązuje pełna gwarancja ochrony kapitału na koniec trwania inwestycji. Oferta ważna jest do 22.05.2015 r.

Start Inwestycyjnej Lokaty Terminowej Suma Procentów nastąpi 26.05.2015 r. i wtedy też zostanie ustalony kurs początkowy EUR/PLN oraz przedział, w którym będzie musiał się zawierać kurs EUR/PLN aby zostało naliczone oprocentowanie – tzw. bariera. Wstępnie ustalono, że bariera będzie miała wartość z przedziału od 8 do 12 groszy. Przedział niezbyt chyba szeroki.

W okresie trwania inwestycji nastąpi 12 obserwacji kursu EUR/PLN mniej więcej co miesiąc od momentu startu Lokaty Inwestycyjnej. Za każdy odczyt kursu w pożądanym przedziale zostanie naliczone oprocentowanie w wysokości 0,34%. Więc zysk z Inwestycyjnej Lokaty Terminowej Suma Procentowów może wynieść od 0% do 4,08%. To około 1,20% więcej niż w przypadku najlepszych lokat długoterminowych. Od zysku pobierany jest oczywiście podatek „belki”.

Oto przedstawiona przez ING Bank Śląski przykładowa symulacja zysku przy kursie EUR/PLN wynoszącym 4,05 zł oraz barierze wynoszącej 10 gr:

Lokata Terminowa Suma Procentów

Minimalna kwota Inwestycyjnej Lokaty Terminowej Suma Procentów to tym razem tylko 1.000 zł. Środki w czasie subskrypcji oprocentowane są na 1,20%. Brak jest opłat wstępnych, natomiast zerwanie lokaty Suma Procentów do 30.11.2016 r. powoduje pobranie prowizji w wysokości 1,80%, rezygnacja po tym terminie sprawia, że prowizja ta spada do 0,90%. Potencjalny zysk to 4,08% w skali roku ale należy pamiętać, że nie jest on pewny ale tylko możliwy do osiągnięcia. Czy warunki na rynku walutowym będą sprzyjać? Nie wiadomo…

2 Komentarze

  1. Nie mam doświadczenia w lokatach i właśnie się na to nadziałem. Piszę aby przestrzec innych. Za 10k ulokowane na pełne 12 miesięcy dostałem 48,91 złociszy OCHŁAPÓW. TOTALNA PORAŻKA!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.