Lokata Inwestycyjna Eurozłoty 4M IV z gwarancją 1%

Lokata Inwestycyjna Eurozłoty 4M

W Raiffieisen Polbanku pojawiła się krótkoterminowa, 4-miesięczna Lokata Inwestycyjna Eurozłoty 4M IV z gwarantowanym oprocentowaniem w wysokości 1%. Lokata Inwestycyjna Eurozłoty 4M IV oparta jest na kursie EUR/PLN i daje szansę na 5% oprocentowanie w skali roku przy zachowaniu 100% gwarancji ochrony kapitału. To dosyć ciekawa alternatywa dla niezbyt dobrze oprocentowanych lokat standardowych w Raiffeisen Polbanku.

Lokata Inwestycyjna Eurozłoty 4M IV– podstawowe cechy:

 • Minimalna kwota lokaty – 5.000 zł.
 • 4-miesięczny termin inwestycji.
 • Oferta ważna do 21.01.2015 r.
 • Okres trwania lokaty: 22.01.2015 r. – 22.05.2015 r.
 • Brak opłaty wstępnej.
 • Środki w okresie subskrypcji oprocentowane na 2,08%
 • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec trwania inwestycji.
 • Gwarancja odsetek – 1%.
 • Prowizja za zerwanie – maksymalnie 0,85% – maleje proporcjonalnie z każdym dniem trwania lokaty strukturyzowanej.
 • Od odsetek pobierany jest podatek dochodowy.

Lokata inwestycyjna Eurozłoty 4M IV składa się z dwóch części: bezpiecznej, która odpowiedzialna jest za zapewnienie 100% gwarancji zainwestowanego kapitału na koniec okresu trwania lokaty oraz inwestycyjnej, która daje szansę na 5% premię w przypadku realizacji określonej strategi. Gwarantowane oprocentowanie to 1% w skali roku.

Strategia Eurozłoty 4M IV zakłada stabilizację kursu EUR/PLN publikowanego przez serwis ekonomiczny REUTERS. Start Lokaty Inwestycyjnej Eurozłoty 4M nastąpi 22.01.2015 r. i wtedy też zostanie ustalony kurs początkowy oraz przedział, w którym powinien znajdować się kurs EUR/PLN, aby została naliczona premia. Będzie to przedział o szerokości minimalnie 22 gr, co najmniej 8 groszy powyżej kurs początkowego oraz co najmniej 8 groszy poniżej kurs początkowego. Ostatecznie przedział wahań zostanie ustalony w momencie startu Lokaty Inwestycyjnej Eurozłoty 4M IV.

Jeżeli w okresie trwania Lokaty Inwestycyjnej kurs EUR/PLN ani razy nie osiągnie wyznaczonego przedziału zostanie naliczona premia w wysokości 4% + 1% oprocentowania gwarantowanego. Jednak jeżeli przedział ten zostanie osiągnięty oprocentowanie inwestycji wyniesie 1%. Propozycja wydaje się być atrakcyjna, szczególnie ze względu na krótki termin trwania Lokaty Inwestycyjnej oraz dopuszczalny, dosyć szeroki przedział wahań kursu. U konkurencji trzeba zamrozić środki na co najmniej 12-18 miesięcy, a potencjalny zysk jest o wiele mniejszy niż 5% w skali roku. Oczywiście wahania kursu EUR/PLN mogą być duże i wtedy oprocentowanie inwestycji wyniesie jedynie 1%.

Nadal aktualna jest w Raiffeisen Polbanku oferta 3-miesięcznej R- Lokaty z oprocentowaniem 3,50% dla nowych środków – zainteresowanych zapraszam tutaj.

1 Komentarz

 1. Widzę, że naprawdę większość lokat, w które opłaca się zainwestować teraz pieniądze to lokaty te krótkoterminowe. Tu mamy kolejny przykład takiej lokaty. Czyżby lokaty długoterminowe na zawsze już odeszły do lamusa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.