R- Lokaty oraz Lokaty z Pensją w Raiffeisen Polbanku – obniżenie oprocentowania

R- Lokaty

Raiffeisen Polbank przez długi czas proponował dobrze oprocentowane: R- Lokaty, e-Lokaty, Lokatę z Pensją oraz Lokatę Premium z Pensją. Począwszy od początku października, ale przed obniżeniem stóp procentowych oprocentowanie wszystkich wymienionych lokat w Raiffeisen Polbanku zostało obniżone, za to do w ofercie pojawiły się dobrze oprocentowane R- Lokaty walutowe, o których pisałem przy okazji rankingu najlepszych lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Można się domyślać, że Raiffeisen Polbank będzie co raz bardziej się nastawiał na produkty strukturyzowane, takie jak Perfekcyjny Duet. Oto nowe stawki oprocentowania lokat w Raiffeisen Polbanku.

<<<Informacje o nowej ofercie depozytowej Raiffeisen Polbanku>>>

R- Lokata to obecnie 3-miesięczna lokata na nowe środki występująca w kilku wariantach:

  • Z oprocentowaniem 3,20% na kwotę od 20.000 zł do 74.999,99 zł.
  • Z oprocentowaniem 3,30% na kwotę od 75.000 zł o 200.000 zł.
  • Z oprocentowaniem 1% na kwotę od 1.000 EUR do 50.000 EUR.
  • Z oprocentowaniem 1% na kwotę od 1.000 USD do 50.000 USD.

Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczona na koniec pierwszego dnia roboczego miesiąca, poprzedzającego miesiąc w którym zakładamy lokatę. R-Lokata dostępna jest jedynie w placówkach banku. Każdy klient może założyć tylko jedną R-Lokatę w miesiącu kalendarzowym.

e-Lokata to lokata na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,50% lub 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,80%. e-Lokata dostępna jest jedynie przez system bankowości internetowej lub mobilnej. Minimalna kwota e-Lokaty została obniżona do 10.000 zł, maksymalna to nadal 100.000 zł. Dodatkowo każdy klient może założyć jedną Lokatę Mobilną przez system bankowości mobilnej Mobilny Bank z oprocentowaniem 4% od kwoty 3.000 zł do 10.000 zł. Oprocentowanie Lokaty Mobilnej nie uległo zmianie.

Lokata z Pensją jest nadal w dwóch wariantach:

  • Lokata z Pensją – lokata na 3 miesiące z oprocentowaniem 3% od kwoty 3.000 zł do 20.000 zł. Lokata z Pensją dostępna jest jedynie w placówkach Raiffeisen Polbanku dla klientów, którzy przelewają na Konto Wygodne swoje wynagrodzenie, rentę lub emeryturę w kwocie co najmniej 1.000 zł w całym okresie trwania Lokaty w Pensją.
  • Lokata Premium z Pensją – lokata na 3 miesiące z oprocentowaniem 3,10% od kwoty 100.000 zł do 200.000 zł. Lokata Premium z Pensją dostępna jest także jedynie w placówkach Raiffeisen Polbanku dla klientów, którzy przelewają na Konto Premium swoje wynagrodzenie, rentę lub emeryturę w kwocie co najmniej 8.000 zł w całym okresie trwania Lokaty w Pensją.

Aby otworzyć R- Lokaty, e-Lokaty, Lokaty Mobilne i Lokaty z Pensją należy:

  • Wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pośrednictwem komunikacji elektronicznej.
  • Zgodzić się na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.
  • Być użytkownikiem bankowości mobilnej Mobilny Bank oraz bankowości internetowej R-Online.
  • Zgodzić się na wysyłkę wszystkich wyciągów za pośrednictwem bankowości internetowej lub na e-mail.

Obecnie w ofercie depozytowej Raiffeisen Polbanku wybija się oferta R- Lokaty w EUR oraz USD. Raiffeisen Polbank próbuje w ten sposób pozyskać te waluty z rynku. Oczywiście kolejny raz narzekam na sposób informowania o lokatach – na stronie Raiffeisen Polbanku można znaleźć informacje otwierając Tabelę oprocentowania, opłat, prowizji i limitów transakcyjnych w Raiffeisen Bank Polska S.A. – dla lokat terminowych. Nie wiem dlaczego Raiffeisen Polbank nie chwali się swoją ofertą depozytową.

W Raiffeisen Polbanku aktualna jest ciągle promocja Wygodne Zarabianie, w której można uzyskać do 3% zwrotu za zakupy oraz do 3% podwyżki wynagrodzenia – o szczegółach pisałem tutaj.

konto wygodne


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.