Lokata Skarbonka i Lokata FAIR PLAY w Idea Banku

lokata skarbonka Idea Bank

Raptem niecałe dwa dni była ważna oferta Lokaty 50/50. Od dzisiaj w ofercie Idea Banku dostępne są dwie długoterminowe lokaty: Lokata Skarbonka oraz chwalona już wcześniej przeze mnie Lokata FAIR PLAY. Na obu lokatach możemy uzyskać oprocentowanie do 3,80% w skali roku. Oto szczegóły obu lokat.

Lokata Skarbonka

Lokata Skarbonka to lokata którą możemy założyć na 6, 9 lub 15 miesięcy. Charakteryzuje się tym, że w ciągu pierwszych trzech miesiącach trwania lokaty mamy możliwości dopłacenia do niej nowych środków. Miła rzecz ale nie jest to jakaś duża zaleta w przypadku lokat, szczególnie, że do Lokaty Skarbonki możemy dopłacać tylko przez pierwsze 3 miesiące. Oprocentowanie Lokaty Skarbonki zależne jest od ulokowanej kwoty oraz terminu trwania lokaty. W pierwszych trzech miesiącach oprocentowanie wynosi 3,50% bez względu na ulokowaną kwotę. W kolejnych miesiącach rośnie w zależności od ulokowanej kwoty i terminu, na który założyliśmy lokatę i kształtuje się następującą:

lokata skarbonka

Oprocentowanie wynoszące 3,50% w pierwszych trzech miesiącach trwania lokaty sprawia, że średnie oprocentowanie w najkorzystniejszej opcji wynosi 3,72%. Więc cudów nie ma.

Aktualizacja 12.10.2014 r.

Oprocentowanie Lokaty Skarbonki jakiś czas temu się zmieniło, więc postanowiłem zaktualizować wpis. Obecnie Lokata Skarbonka jest oprocentowana od 3,30% do 3,60% zgodnie z poniższą tabelą:

lokata skarbonka

Lokata FAIR PLAY

O wiele lepszą propozycją jest 12-miesięcna Lokata FAIR PLAY z oprocentowaniem 3,80%. Lokatę FAIR PLAY możemy zerwać już po 3 miesiącach. Otrzymamy wtedy odsetki w wysokości 3,60% za całość okresu trwania lokaty. Zrywając Lokatę FAIR PLAY po 6 miesiącach otrzymamy odsetki w wysokości 3,70%. Jeśli utrzymamy lokatę przez pełne 12 miesięcy zostanie nam naliczone oprocentowanie w wysokości 3,80%.

lokata fair play

Lokata FAIR PLAY może więc być traktowana jako lokata na okres od 3 do 12 miesięcy. Pomijając ograniczone lokaty na start dla nowych klientów banków jest to najlepsza lokata standardowa na okres od 3 miesięcy do 1 roku.

Obie lokaty dostępne są zarówno dla starych i nowych środków. Nie ma obowiązku posiadania w Idea Banku konta osobistego. Lokaty możemy założyć przez internet, telefon i w placówkach banku. Minimalna kwota Lokaty Skarbonki to 500 zł, Lokaty FAIR PLAY to 1.000 zł. Lokaty są odnawialne na taki sam okres na warunkach przewidzianych dla lokaty standardowej, czyli obecnie 3,10%. Na opłaceniu lokat mamy 14 dni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.