Lokata EKOprogres 3+3 oraz EKOprogres 12 w BOŚ Banku

lokata ekoprogresW ofercie Banku Ochrony Środowiska od pewnego czasu dostępne są dwie ciekawe propozycje progresywnie oprocentowanych lokat. Lokata EKOprogres 3+3 to 6-miesięczna lokata z oprocentowaniem średnim 3,25%, Lokata EKOprogres 12 to 12-miesięczna lokata z oprocentowaniem średnim 3,5%.

<<<Informacje o nowej ofercie depozytowej BOŚ Banku>>>

Uwaga – zmienione oprocentowanie od 15.10.2014 – szczegóły <<<tutaj>>>

lokata ekoprogres 3+3Lokata EKOprogres 3+3 to 6-miesięczna nieodnawialna lokata progresywna oprocentowana w pierwszych 3 miesiącach na 2,5%. Zrywając Lokatę EKOprogres po pierwszych 3 miesiącach otrzymamy naliczone odsetki w takiej właśnie wysokości. Decydując się na oszczędzanie przez kolejne 3 miesiące otrzymujemy oprocentowanie w kolejnych 3-miesięcznym okresie na poziomie 4%. Oprocentowanie średnie wychodzi więc na poziomie 3,25%.

lokata ekoprogres 12Lokata EKOprogres 12 to 12-miesięczna odnawialna lokata progresywna, której oprocentowanie rośnie z każdym kolejnym miesiącem trwania lokaty. W pierwszych 3 miesiącach trwania Lokaty EKOprogres 12 oprocentowanie wynosi 2,10%, w kolejnych 3 miesiącach rośnie do 2,40%, w następnych 3 wynosi 3,20% aby w ostatnich 3 miesiącach trwania lokaty osiągnąć 3,50%. Odsetki naliczane są odrębnie za każdy pełny miesiąc utrzymania lokaty według stopy procentowej obowiązującej dla danego miesiąca. Trzymając lokatę przez 12 miesięcy otrzymujemy więc oprocentowanie na dosyć przyzwoitym poziomie 3,5%. Konstrukcja Lokaty EKOprogres 12 jest bardzo podobna do Lokaty FAIR PLAY oferowanej jakiś czas temu przez Idea Bank.

Obie lokaty otwierane są w placówkach banku, za pośrednictwem strony internetowej banku oraz za pośrednictwem Usługi BOŚBank 24. Propozycje dostępne są dla wszystkich klientów BOŚ Banku, którzy posiadają w tym banku konto osobiste. Minimalna kwota obu lokat to 1.000 zł. Podobnie jak w przypadku lokat w Bossabanku za utrzymanie minimum 1 miesiąc lokaty BOŚ Bank przekazuje z własnych środków 2 zł na ochronę foki szarej. Środki trafiają do Słowińskiego Parku Narodowego. Oferta interesująca, zwłaszcza w przypadku 12-miesięcznej Lokaty EKOprogres. Lepszą propozycję w przypadku 12-miesięcznych lokat ma tylko Idea Bank oraz BIZ Bank – szczegóły w ostatnim rankingu lokat długoterminowych.


W ofercie BOŚ Banku dostępna jest także 3-miesięczna Lokata z EKOsystemem oprocentowana na 6,5%. Dostępna jest ona dla klientów BOŚ Banku, którzy kupią u partnera Banku instalację fotowoltaiczną (panele słoneczne). Maksymalna kwota lokat to 150% wartości instalacji fotowoltaicznej. Propozycja bardzo dobra, ale należy ją traktować jako ciekawostkę, tak jak Lokatę dla Profesjonalistów w Idea Banku oraz Lokatę Specjalną w Toyota Banku.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.