Konto Wygodne z 3% premią w Raiffeisen Polbank

konto wygodne

Raiffeisen Polbank od dłuższego czasu intensywnie reklamuje swoje Konto Wygodne, dzięki któremu możemy uzyskać 3% podwyżki pensji i do 3% zwrotu za zakupy kartą. Oferta nazywa się Wygodne Zarabianie i na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo atrakcyjna, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Postanowiłem prześwietlić warunki także tej oferty.

Uczestnikiem promocji Wygodne Zarabianie może zostać każdy kto:

  • Posiada lub założy w Raiffeisen Polbanku Konto Wygodne wraz z kartą.
  • Złoży do Raiffeisen Polbank dyspozycję przelewu na Konto Wygodne swojego wynagrodzenia, renty, emerytury, stypendium lub innego dochodu akceptowanego przez bank i zapewni wpływy na konto minimum 1.000 zł w każdym miesiącu.
  • Wyrazi zgodę na przekazywanie przez Raiffeisen Polbank informacji handlowych za pośrednictwem Elektronicznych Kanałów Dostępu orazzrezygnuje z wyciągów papierowych.

konto wygodneWysokość cashbacku, czyli zwrotu za zakupy kształtuje się następującą:

  • 0% wartości transakcji bezgotówkowych w pierwszych 3 miesiącach po założeniu konta.
  • 1% wartości transakcji bezgotówkowych w kolejnych 3 miesiącach.
  • 2% wartości transakcji bezgotówkowych w kolejnych 3 miesiącach.
  • 3% wartości transakcji bezgotówkowych w każdym kolejnym miesiącu.

Czyli 3% zwrotu za zakupy możemy zyskać dopiero po 9 miesiącach od otwarcia konta. Maksymalnie możemy zyskać 15 zł miesięcznie. Aby dojść do maksimum przy 3% cashbacku należy wydać kartą 500 zł. Dodatkowo niespełnienie warunku wpływu 1.000 zł na konto sprawi, że będziemy mogli powrócić do promocji, ale będziemy traktowali tak, jakbyśmy dopiero założyli Konto Wygodne.

Podobne zasady dotyczą podwyżki pensji. W pierwszych 3 miesiącach od otwarcia konta nie dostaniemy żadnej podwyżki, w kolejnych 3 miesiącach będzie to 1%, w następnych 3 miesiącach będzie to 2%, w każdym kolejnym 3%. Maksymalna kwota podwyżki pensji wynosi 40 zł na kwartał. Przy 3% podwyżce pensji wystarczy przelewać wymagane 1.000 zł na konto. Także tutaj niespełnienie warunku wpływu 1.000 zł na konto sprawi, że będziemy mogli powrócić do promocji, ale będziemy traktowali tak, jakbyśmy dopiero założyli Konto Wygodne.

Premia będzie wypłacana uczestnikom do 25-dnia następnego miesiąca po spełnieniu warunków promocji. Dzięki ofercie Wygodne Zarabianie możemy zyskać do 340 zł rocznie. Warunki nie są trudne do spełnienia. Godne uwagi jest także fakt, że promocja dostępna jest dla nowych jak i obecnych klientów Raiffeisen Polbanku. Klienci, którzy posiadają inny typ konta osobistego w Raiffeisen Polbanku mogą zmienić je na Konto Wygodne za opłatą 20 zł. W porównaniu do konkurencji to grosze. Promocja ważna jest do 31.08.2015 r. ale bank deklaruje, że to oferta stała.

Konto Wygodne jest bezpłatne pod warunkiem wpływów na konto minimum 1.500 zł miesięcznie, zwolnienie opłaty za kartę następuje po wykonaniu 6 transakcji bezgotówkowych. W przypadku niespełnienia tych warunków koszty to odpowiednio 8 i 6 zł. Bezpłatne są wypłaty z bankomatów własnych banków oraz sieci Euronet oraz wszystkie przelewy internetowe. Do Konta Wygodnego można otworzyć Konto Lokacyjne z oprocentowaniem 4% do kwoty 20.000 zł do końca sierpnia. Ja „oczywiście” z oferty nie mogę skorzystać. Konto można otworzyć całkowicie online lub przez kuriera.

konto wygodne

2 Komentarze

  1. Miałam Azymut 25 po 14 miesiącach odebrałam ponad 300 zł. od 10000 zł. wielka lipa, dodatkowo dałam się namówić na 3% zrotu wydatków oraz 3% do pensji. Od sierpnia do teraz doczekałam się 15 zł 🙂 Zastanawiam się nad przejściem do innego Banku, bo nie lubię jak ktoś oszukuje, tym bardziej Bank. Korzystam z karty i nigdy na bieżąco nie są księgowane moje transakcje, tylko z opóźnieniem kilkudniowym. Tak, czy inaczei, można nieświadomie zrobić debet. Jestem rozczarowana i nie polecam. Czasami korzystam z ALLEGRO i nie mogę wykonać zapłaty PAY, bo tego Banku nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.