Lokata na Nowe Środki Plus na 2,90% w Idea Banku

Oprocentowanie lokat bankowych w ostatnich miesiącach bardzo rzadko osiąga stawkę zbliżoną do 1%. W dzisiejszym całkiem niespodziewanie pojawiła się jednak rewelacyjna oferta w Idea Banku dzięki której można założyć Lokatę na Nowe Środku Plus z oprocentowaniem 2,90% na 1, 2 lub 3 miesiące. To naprawdę bezkonkurencyjna stawka jeżeli chodzi o lokaty krótkoterminowe na ten okres. Trzeba wpłacić nowe środki oraz posiadać konto osobiste w Idea Banku. Ale za to otrzymujemy niespotykane już na żadnych lokatach oprocentowanie i to do kwoty nawet 1 mln zł. Jak zwykle takie oprocentowanie będzie do odwołania.


Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku
  • Na 1, 2 i 3 miesiące z oprocentowaniem 2,90%.
  • Od 500 zł do 1.000.000 zł.
  • Dla nowych środków.
  • Z darmowym kontem osobistym w Idea Banku.

Taka oferta to z pewnością pokłosie od dłuższego czasu trwających problemów Idea Banku związanych z aferą GetBack i ale też ogólnie kryzysem po obniżce stóp procentowych oraz odrzuconych planów naprawczych. Idea Bank posiada gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego więc depozyty są zabezpieczone choć w obecnej sytuacji każdy decyzję o lokowanie środków w tym banku powinien podejmować sam. Z Idea Banku w krótkim czasie musiało wypłynąć sporo depozytów skoro pojawiły się lokaty z takim oprocentowaniem.

Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 20-ty poprzedniego miesiąca przed wpłatą nowych środków. Można założyć dowolną ilość Lokat na Nowe Środki Plus. Maksymalna kwota to 1 mln zł ale raczej nikt nie wpłaci raczej więcej niż gwarantowane przez BFG 100.000 euro. Wymagane konto osobiste jest bezwarunkowo bezpłatne – brak jest miesięcznych opłat za prowadzenie i nawet za kartę debetową. Oprocentowanie na Lokatach NR1 bez konta osobistego i bez wpłaty nowych środków to już tylko od 0,40% do 0,60%.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.