Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku na 1,50% na nowe środki

Witam. Ostatnie obniżki głównych stóp procentowych w Polsce sprawiły, że oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych spadło to bardzo symbolicznego poziomu. Obniżki dotyczą zarówno lokat jak i kont oszczędnościowych. Bankiem, który oferował wysokie promocyjne oprocentowanie dla nowych środków był Alior Bank. Obecnie nadal oferuje wysokie oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym, ale już tylko 1,50% do kwoty 100.000 zł na 3 miesiące. To obniżka o równo 1% do oferty jeszcze sprzed tygodnia. Warunek wysokiego (obecnie) oprocentowanie to wpłata nowych środków, otrzymanie jednorazowego wpływu na konto osobiste w wysokości 1.500 zł miesięcznie z kont w innych bankach albo konta firmowego w Alior Banku oraz wyrażone zgody marketingowe. Osoby bez stałych wpływów otrzymują oprocentowanie w wysokości 0,70%. Nowe środki na Konto Mega Oszczędnościowe można wpłacić na do 11.06.2020 r.


Należy zwrócić uwagę na które konto oszczędnościowe wpłaca się swoje oszczędności. Dotychczasowi klienci powinni Konto Mega Oszczędnościowe założyć przez internet lub w placówkach Alior Banku. Wpłata na stare konto (Konto Mocno Oszczędnościowe) nie przyniesie wyższego oprocentowania. 


Oprocentowanie standardowe i nadwyżka ponad 100.000 zł to tylko 0,50%, a od od 17.06 jeszcze mniej – 0,30%. Nowe środki to obecnie nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 30.04.2020 r. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące od daty wpłaty nowych środków. A może być to ostatnia szansa na otrzymanie tak wysokiego oprocentowania bo już bo dzisiaj ponownie główne stopy procentowe spadły o 0,50% do historycznie niskiego poziomu. Alior Bank był jednym z 4 banków który oferował stawkę 2,50% i wyżej na koncie Oszczędnościowym. Getin Bank i Bank Millennium obniżyli póki co stawkę do 2% – szczegóły tutaj i tutaj. Promocyjne oferty w tych bankach trwają do czerwca. ING Bank Śląski obniżył stawkę jeszcze bardziej – do 1%.

Konto Mega Oszczędnościowe w Alior Banku na 1,50% na nowe środki

Prowadzenie Konta Mega Oszczędnościowego jest bezwarunkowo bezpłatne, standardowo bezpłatny jest też jeden przelew i wypłata gotówkowa w miesiącu kalendarzowym (kolejny kosztuje 10 zł) oraz wszystkie przelewy na konto osobiste w Alior Banku. Posiadacze konta osobistego w Alior Banko otrzymają jako jeden z bonusów podwyższone oprocentowanie na „zwykłym” koncie oszczędnościowym do 3% do kwoty 20.000 zł w przypadku wykonania transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł, pozostali klienci 2%. Ta oferta ważna jest do 30.06.2020 r.


Regulamin Promocji Konto Mega Oszczędnościowe – 5 edycja.

Tabela oprocentowania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.