Lokata na Nowe Środki Plus na 3%-3,20% w Idea Banku

Sytuacja z epidemią przybiera nieoczekiwany skutek także jeżeli chodzi o polską bankowość. Mniejsze banki mogą mieć problemy z odpowiednim dopływem depozytów i tak się chyba dzieje z Idea Bankiem, bo w dniu dzisiejszym zaproponował Lokatę na Nowe Środku Plus z oprocentowaniem 3,20% na 2 miesiące oraz 3% w opcji na 3 miesiące. A przecież dokładnie w piątek taką samą lokatę można było założyć z oprocentowaniem 2,40% i była to już wtedy najlepsza propozycja na rynku na okres 3 miesięcy. A stawka 3% i więcej to stawka niewidziana już od wielu miesięcy. W każdym razie Lokata na Nowe Środki Plus w Idea Banku wymaga (darmowego) konta osobistego oraz wpłaty nowych środków. Można ją założyć tylko z konta osobistego a maksymalna kwota to 1 mln zł. Oferta ważna jest do odwołania i nie wiadomo ile się utrzyma.


Szczegóły nowe oprocentowania tutaj.


Jeżeli chodzi o Idea Bank (zresztą jak każdy inny bank) to rozsądna jest maksymalna wpłata do wysokości gwarancji BFG, tj. 100.000 euro. Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na dzień 20-ty poprzedniego miesiąca przed wpłatą nowych środków. Lokatę można założyć tylko przelewem z konta osobistego a jej zerwanie przed terminem powoduje brak naliczenia oprocentowania i zwrot kapitału. Konto osobiste – Konto Idealne jest bezwarunkowo bezpłatne – brak jest miesięcznych opłat za prowadzenie i nawet za kartę debetową. Propozycja dla klientów bez nowych środków dla lokaty NR1 na 3 miesiące to już tylko 2,10%. Szczegóły w poprzednim wpisie tutaj.

2 Komentarze

  1. ciekaw jestem jak teraz zmieniać się będzie sytuacja na rynku finansowym. to co się obecnie dzieje raczej nie zachęca do lokowania pieniędzy na kontach i lokatach a niestety mus ich wypłacania…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.