Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku na 2,50% – 9 edycja

Alior Bank jeszcze kilka dni temu oferował nowym klientom kwotę 150 zł za założenie konta osobistego Konta Jakże Osobistego. Alior Bank postanowił także przedłużyć akcję dzięki której ponownie można założyć i/lub wpłacić na Konto Mocno Oszczędnościowe i otrzymać oprocentowanie w wysokości 2,50% do kwoty 100.000 zł na 3 miesiące od daty ich wpłaty. Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania w Alior Banku obliczony na dzień 19.07.2019 r. a nowa akcja trwa dosyć długo, bo aż do 11.09.2019 r. Oprocentowanie nadwyżki i standardowe to tylko  0,89%.

Konto Mocne Oszczędnościowe można otworzyć nadal bez konieczności otwierania w Alior Banku konta osobistego. Jego prowadzenie jest bezwarunkowo bezpłatne.  Standardowo bezpłatny jest też jeden przelew i wypłata gotówkowa w miesiącu kalendarzowym (kolejny kosztuje 10 zł) oraz wszystkie przelewy na konto osobiste w Alior Banku. Oprocentowanie standardowe oliczane jest według wzoru WIBID 1M – 0,55%, obecnie to nieduża stawka – 0,89% (1,44% – 0,55%) – bez problemu znajdziemy lepszą propozycję. O zakwalifikowaniu wpłaconych pieniędzy na promocyjny procent Alior Bank informuje w formie sms-a w dniu następnym po ich wpłacie.


Z ofertami pozostałych kont oszczędnościowych można zapoznać się w moim rankingu kont oszczędnościowych i pod kategorią konta oszczędnościowe. Konto Mocno Oszczędnościowe można założyć  poprzez przelew weryfikacyjny, wideo-rozmowę lub za pośrednictwem kuriera, więc nie ma konieczności poszukiwania oddziału Alior Banku.


W Alior Banku można także założyć „zwykłe” Konto Oszczędnościowe ze standardowym oprocentowaniem. Ale z aktywną Korzyścią można podnieść te oprocentowanie do stawki 3% do kwoty 20.000 zł. A tabela oprocentowania jeszcze zawiera Lokatę dla Nowego Klienta na 100 dni z oprocentowaniem 3% do kwoty 50.000 zł. Lokata ta dostępna jest przez 14 dni od daty otwarcia konta osobistego w Alior Banku. Oprocentowanie Lokat na Nowe Środki wynosi od 1,80% do 2,10% w zależności od okresu. Szczegóły w moim rankingu lokat krótkoterminowych i rankingu lokat długoterminowych.


Regulamin Promocji Konto Mocno Oszczędnościowe.

Tabela oprocentowania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.