Lokata Happy oraz Lokata Happy Pro – powrót do Idea Banku

Idea Bank lider do spółki z Getin Bankiem co kilka dni wprowadza zmiany wśród swoich bezkonkurencyjnych lokat terminowych. Tydzień temu pisałem o nowych: Lokacie na Nowe Środki Plus oraz Lokacie Hit. W dniu dzisiejszym doszło do kolejnych zmian. Z oferta Idea Banku zniknęła dostępna wyłącznie dla nowych klientów Lokata Hit, a w jej miejsce pojawiły się dobrze znane: Lokata Happy oraz Lokata Happy Pro. Ta pierwsze Lokata powróciła z oprocentowaniem 4%, druga z oprocentowaniem 3,50%, co wynagradza trochę o wiele większa dopuszczalna kwota maksymalna lokaty. Zaszła też inna pozytywna zmiana. Obie propozycje ważne są do odwołania, ale myślę, że utrzymają się w ofercie Idea Banku dosyć długo.

Lokaty: Happy oraz Happy Pro dostępne są wyłącznie dla nowych klientów Idea Banku, którzy nie posiadają, nie posiadali, a nawet nie złożyli takiego wniosku o jakikolwiek produkt w Idea Banku. A, że Idea Bank oferuje z Getin Bankiem najlepsze oprocentowanie to trudno jeszcze takie osoby znaleźć. Lokatę Happy można otworzyć do 20.000 zł na oprocentowaniu 4% na okres 3 miesięcy. Natomiast Lokata Happy Pro dostępna jest od 20.000,01 zł do 400.000 zł, oprocentowaniem równym 3,50%, także na 3 miesiące. Dostępne są one (wyjątkowo) w bankowości internetowej i w placówkach Idea Banku. Dodatkowa zmiana to możliwość zerwania przed terminem obu lokat z zachowaniem naliczonych odsetek. Należy zdecydować się albo na Lokatę Happy albo Lokatę Happy Pro. Jak wiadomo są to dobre oferty ale dostępne dla naprawdę wąskiego grona osób..

Nie zmieniło się za to oprocentowania Lokaty Beztroskiej – to nadal 2,30%. Nie zmienił się także oprocentowanie dostępnych dla wszystkich Lokat NR, które można założyć z oprocentowaniem od 2,20% do 2,90% (dla 6 miesięcy). Więcej szczegółów o Lokacie na Nowe Środki Plus oraz Lokatach Beztroskich oraz NR można zobaczyć tutaj. Ważna uwaga – w przypadku rezygnacji z lokat w Idea Banku oraz próby przelania swoich środków do innego banku możemy dostać propozycję 3-miesięcznej Lokaty Zawrotnej z oprocentowaniem 3,50%. Lokata Zawrotna ma na celu zatrzymanie odpływu depozytów do innych banków. Taka oferta może, ale nie musi się pojawić – ja przerzuciłem w dniu dzisiejszym większą kwotę depozytów na Konto Oszczędnościowe w Getin Banku (chyba ostatnia szansa na stawkę 3,50% na 5 miesięcy) i takiej oferty nie dostałem…


W każdym razie (całkowicie) nowych klientów Idea Banku zamierzających rozpocząć współpracę z Idea Bankiem zachęcam do założenia najpierw zmienionej Lokaty Happy z oprocentowaniem 4% do kwoty 20.000 zł tutaj:


Regulamin terminowej Lokaty Oszczędnościowej Lokata Zawrotna.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.