Lokata Beztroska na 3,90% z możliwością zerwania w każdym momencie – odpowiedź Idea Banku

O Idea Banku (oraz Getin Banku) jest ostatnio głośno. Z jednej strony podejrzana rozmowa właściciela Idea Banku z szefem Komisji Nadzoru Finansowego doprowadziła do dymisji tego drugiego, z drugiej strony KNF wpisał Idea Bank na listę ostrzeżeń z powodu działań związanych z akcjami Get Banku. Atmosfera zrobiła się „nieprzyjemna” i z pewnością z Idea Banku odpłynęło z tego powodu trochę depozytów. I bez wątpienia dlatego dzisiaj rano pojawiła się 3-miesięczna Lokata Beztroska z możliwością zerwania w każdym momencie z oprocentowaniem aż 3,90%. To aż o 1,50% więcej niż to, co oferuje konkurencja i o 0,70% więcej od oprocentowania wczorajszej Lokaty Wielki Procent. Czyli właśnie na tyle jest wyceniana premia za ryzyko w tym momencie. Jak zwykle oferta ważna do odwołania.

Lokata Beztroska na 3,90% w Idea Banku:
  • Na 3 miesiące ze stawką 3,90%.
  • Bez konieczności otwierania konta osobistego ani wpłaty nowych środków.
  • Możliwość zerwania w każdym momencie z zachowaniem naliczonych odsetek.
  • Dostępna tylko na stronie internetowej, bankowości internetowej oraz mobilnej.
  • 2 dni na wpłatę środków w przypadku otwierania bez konta osobistego.
  • Odnawia się automatycznie na bardzo niskim (uwaga) oprocentowaniu.

Pełno osób ma obawy, czy Idea Bank jest teraz bezpieczny i co będzie dalej. No cóż – sytuacja niekomfortowa, do której organy państwowe (KNF) nie powinny doprowadzić. W końcu cały rynek bankowy opiera się na zaufaniu. Z jednej strony jest BFG, z drugiej strony w mojej opinii Idea Bank jest za duży i w ostateczności (prawie najgorszej) zostałby przejęty przez inny bank. BFG też może w przypadku najczarniejszego scenariusza kazać złożyć się bankom, jak to było ze SKOK-ami. Ja w każdym razie swoje oszczędności nadal trzymam w Idea Banku (przez 10 lat wiele słyszałem o np. Polbanku). Ale każdy powinien decydować indywidualnie według swojej wiedzy, odczuć, doświadczenia i przekonania.


Standardowo (całkowicie) nowych klientów Idea Banku zachęcam do założenia najpierw zmienionej Lokaty Happy z oprocentowaniem 4% do kwoty 20.000 zł tutaj:

Lokata Beztroska na 3,90% z możliwością zerwania w każdym momencie - odpowiedź Idea Banku

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.