Ranking lokat krótkoterminowych wrzesień 2018

Ranking kont oszczędnościowych

Ranking lokat krótkoterminowych wrzesień 2018

Witam. Jest początek miesiąca więc na blogu pojawia się najnowszy ranking lokat krótkoterminowych wrzesień 2018. Wrzesień nie różni się znaczącą od sierpnia. Ponownie najbardziej licytuje Idea Bank proponują nawet stawkę 3% dla lokat na nowe środki na 2 miesiące. Pozostałe banki nie za bardzo się tym przejmują i proponują stawki co najmniej o 0,50% mniejsze (Toyota Bank). Pozostałe bank proponują jeszcze mniejsze oprocentowanie. Standardowy zachęcam do przejrzenia rankingu, jak też do zapoznania się z pozostałymi (wkrótce  zaktualizowanymi) rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych.


Ranking lokat krótkoterminowych wrzesień 2018

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Mocno licytuje mają głównie problemy wizerunkowe Idea Bank. Pozostałe banki jakoś nie chcą iść śladem tego banku. Z trudem można otrzymać w pozostałych bankach oprocentowanie raptem 2,40% – 2,50%. Większe oprocentowanie można otrzymać ostatnio z reguły na kontach oszczędnościowych. Warunki zmieniły się także na popularnej Lokacie na Nowe Środki w Getin Banku – obecnie to lokata na 5 miesięcy – wcześniej były to (w miarę) standardowe 4 miesiące. Poza tym doszło do drobnych korekt w innych bankach, ale bez żadnych rewelacji.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje nawet 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Minimalny okres to 2 miesiące. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi ostatnio nie wychodzi do końca).


Zmiany:

  • 21.09 – Obniżenie oprocentowania w Nest Banku.

12 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.