Ranking lokat krótkoterminowych lipiec 2018

 Ranking lokat krótkoterminowych lipiec 2018

Witam. Z samym początkiem lipca publikuję najnowszy i najaktualniejszy ranking lokat krótkoterminowych lipiec 2018. Właściwie to już sama końcówka czerwca przyniosła najlepsze i najciekawsze oferty, oczywiście w Idea Banku. Obecnie najlepszą propozycją jest Lokata na Nowe Środki w Idea Banku na 6 miesięcy z oprocentowaniem 3,10% bez obowiązku posiadania konta osobistego. Jest też kilka innych propozycji w granicach 2,50% – 3% – zdecydowana większość także w Idea Banku.  Standardowo wszystkich zachęcam do zapoznania a się z rankingiem, jak też do zapoznania się z moimi pozostałymi (wkrótce mam nadzieje zaktualizowanymi) rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych.


Ranking lokat krótkoterminowych lipiec 2018

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Ostro o nowe depozyty ponownie zaczął walczyć Idea Bank, oferując w końcówce czerwca coraz to nowsze propozycje. Pojawiły się m.in. Lokata Beztroska, Wielka Trzynastka, Wielki Procent i ostatecznie nowa odsłona Lokaty na Nowe Środki. Inne banku chyba odpuściły – jedyna zmiana to zniknięcie Lokaty Kolekcjonerskiej z oferty BGŻ Optimy.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje nawet 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Minimalny okres to 2 miesiące. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi ostatnio nie wychodzi do końca).


Zmiany:

  • 02.07 – uaktualnienie oprocentowania w Nest Banku – spadek o 0,05% – 0,10%.
  • 11.07 – zmniejszenie oprocentowania Lokaty Beztroskiej oraz wycofanie Lokaty Wielki Procent oraz Lokat Skarbonek.
  • 16.07 – zniknęły Lokaty Stabilne z Idea Banku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.