Lokata na Nowe Środki na 3,10% w Idea Banku

Idea Bank kontynuuje swój cykl bardzo dobrych lokat bankowych, z coraz wyższym oprocentowaniem. Ostatnio pisałem o Lokacie Wielkiej Trzynastce na 13 dni z oprocentowaniem 3%. W dniu dzisiejszym pojawiła się odświeżona Lokata na Nowe Środki w opcji na 1, 3 i 6 miesięcy z oprocentowaniem odpowiednio 3%, 3% oraz 3,10%. Co więcej, jest Lokata na Nowe Środki i Lokata na Nowe Środki Plus czyli z kontem osobistym, ale tym razem oprocentowanie jest identyczne. Czyli nie trzeba być posiadaczem konta osobistego aby otrzymać 3% lub 3,10% na standardowej lokacie bankowej. Standardowo ograniczenie maksymalne to dopiero 1.000.000 zł a nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania zgromadzony w Idea Banku oraz Lion’s Banku obliczony na dzień 20-go każdego miesiąca. Oferta ważna jest jak zwykle do odwołania.

Lokata na Nowe Środki na 3% i 3,10% w Idea Banku:
  • Na 1, 3 lub 6 miesięcy z oprocentowaniem odpowiednio 3%, 3% oraz 3,10%.
  • Od 500 zł do 1.000.000 zł.
  • Zarówno dla klientów posiadających jak i nie posiadających konta osobistego w Idea Banku.
  • Tylko dla nowych środków (nadwyżka ponad stan posiadania obliczony na 20-ty każdego miesiąca).
  • Dostępna tylko na stronie internetowej, bankowości internetowej oraz mobilnej.
  • 2 dni na wpłatę środków w przypadku otwierania bez konta osobistego.
  • Odnawia się automatycznie na bardzo niskim (uwaga) oprocentowaniu lub powraca na konto osobiste.

Oprocentowanie 3,10% w przypadku lokaty na 6 miesięcy to absolutna rewelacja i nokaut konkurencji. Widać jak na dłoni, że Idea Bankowi brakuje trochę pieniędzy i próbuje je w jedyny słuszny sposób ściągnąć z rynku. Oprocentowanie krótkoterminowych lokat w pozostałych bankach to maksymalnie 2,50% – Idea Bank przebija tą stawkę już o 0,60%. I to jedynie przy wymogu nowych  środków – tym razem Idea Bank zrezygnował z wymogu posiadania konta osobistego. Z reguły tak dobrze oprocentowane lokaty w Idea Banku utrzymywały się do końca miesiąca. Ale nie wiadomo jak będzie teraz…


Standardowo (całkowicie) nowych klientów Idea Banku zachęcam do założenia najpierw Lokaty Happy z oprocentowaniem 4% do kwoty 10.000 zł tutaj:

Lokata na Nowe Środki na 3,10% w Idea Banku

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.