Ranking lokat krótkoterminowych grudzień 2017

ranking lokat krótkoterminowych grudzień 2017

Witam. Nastał nowy miesiąc więc najwyższa pora na publikację jednego z najpopularniejszych moich rankingów – ranking lokat krótkoterminowych grudzień 2017. Grudzień rozpoczyna się mocnym uderzeniem Idea Banku, który na lokatach 3, 4 i 5 miesięcznych oferuje stawkę w wysokości 3%. Tą stawkę przebija oryginalna Lokata Noworoczna na 3,15% (nieuwzględniona w rankingu ze względu na okres krótszy niż 2 miesiące). Jeszcze kilka dni temu kroku Idea Bankowi dotrzymywał Nest Bank, ale oprocentowanie w tym banku spadło do dobrej, ale niższej stawki w wysokości 2,70%. Jak zwykle zapraszam do przejrzenia rankingu, jak też do zapoznania z pozostałymi moimi rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych.


Ranking lokat krótkoterminowych grudzień 2017

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Do zmian doszło w we wspomnianym Idea Banku, Nest Banku, ale także w BGŻ Optimie, Getin Banku i Toyota Banku (tutaj zmieniły się nazwy lokat), Raiffeisen Banku oraz mBanku (pojawiła się Lokata na nowe środki na 1,90%). Szczególnie „boli” spadek oprocentowania lokaty na nowe środki w Getin Banku do stawki 2,10%.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje nawet 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Minimalny okres to 2 miesiące. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować (co mi ostatnio nie wychodzi do końca).


 Zmiany:

  • 18.12 – Aktualizacja oprocentowania w Idea Banku, Plus Banku oraz Nest Banku.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.