Ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2017

Ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2017

Witam. Końcówka lipca, sierpień i wrzesień stoi u mnie pod znakiem nowego mieszkania więc moja działalność na blogu będzie w tym czasie mocno ograniczona. Ale będę się starał, aby najważniejsze cyklicznie artykuły pojawiły się na mojej stronie – tj. prezentowany dzisiaj ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2017 r. Sierpień to miesiąc, w którym w ofercie polskich banków jest co raz więcej lokat krótkoterminowych z oprocentowaniem w granicach 2,40% – 2,50%. To pozytywny trend po zastoju z początku roku. Pozytywnie wyróżnia się szczególnie Nest Bank, Idea Bank i Getin Bank. Standardowo zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 2,50%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. 


Ranking lokat krótkoterminowych sierpień 2017

Ranking lokat na 3 miesiące:

Ranking lokat na 4 miesiące:

Ranking lokat na 6 miesięcy:

Ranking lokat na 9 miesięcy:

Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Najlepiej oprocentowane są lokaty w Idea Banku, Nest Banku, Getin Banku oraz Inbanku. I te banki wiodą prym w moim zestawieniu. Niestety oprocentowanie obniżył lider ostatnich miesięcy – Nest Bank – ale nadal oferuje bardzo dobrą stawkę. Na uwagę zasługuje jeszcze utrzymanie oferty Lokaty Wielki Procent w Idea Banku, jak też podwyższenie przez ten bank oprocentowania Lokat Cloud. Negatywnie wypadł tym razem BGŻ Optima po zniknięciu Lokat Deklasujących. Poza zmianami wśród liderów nic więcej za bardzo się nie wydarzyło.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 1,50%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować.


 Zmiany:

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.