Lokaty w Inbanku – wyższe oprocentowanie i wyższe ograniczenie

Lokaty w Inbanku
 W połowie miesiąca pisałem o starcie nowego podmiotu na polskim rynku bankowego – Inbanku. Inbank działa w kilku krajach Unii Europejskiej (Łotwie, Austrii oraz w Niemczech), a od początku tego roku także w Polsce. Inbank na początku do swojej oferty wprowadził tylko produkty kredytowe oraz dobrze oprocentowane, choć z pewnymi ograniczeniami, standardowe lokaty bankowe, których oprocentowaniu po kilku dni spadło. Od kilku dni do Inbanku wróciło wyższe oprocentowanie lokat oraz zmieniła się kwota maksymalna, jaką może ulokować w tym banku jeden klient. To bardzo pozytywne zmiany i kolejny sygnał, że na rynku lokat krótkoterminowych powoli, lecz systematycznie zachodzą pozytywne zmiany.
Lokaty w Inbanku – obecne oprocentowanie:
 • Na 6 miesięcy z oprocentowaniem 2,40%.
 • Na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,60%.
 • Na 24 miesięcy z oprocentowaniem 2,80%.
 • Na 36 miesięcy z oprocentowaniem 3%.

W Inbanku nie ma kont osobistych więc nie ma też obowiązku jego otwarcia/posiadania. Minimalna kwota pojedynczej lokaty to 5.000 zł, maksymalna to 50.000 zł. Maksymalnie jeden klient może ulokować w Inbanku 200.000 zł – to pozytywna zmiana na plus. Wcześniejsze ograniczenie to 100.000 zł, a w pewnym momencie to było to nawet 50.000 zł. Druga pozytywna zmiana to oczywiście wzrost oprocentowanie na lokatach 6- i 12-miesięczny do bardo dobrego, wręcz rewelacyjnego oprocentowania. Nadal w przypadku automatycznego odnowienia lokaty Inbank powiększa oprocentowanie o promocyjne 0,10%. No i lokaty odnawiają się na wysokim oprocentowaniu a nie jak to bywa w innych bankach na mizernym oprocentowaniu stałym.

Lokaty w Inbanku

Należy pamiętać, że Inbank (AS Inbank S.A. Oddział w Polsce) działa jako Oddział a nie jako odrębny bank – tak samo jak Bank of China i kiedyś (działał) Polbank. Depozyty gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond. Fundusz ten jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i tak samo depozyty gwarantowane są do kwoty 100.000 euro dla jednego klienta.

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. PS napisał(a):

  Warto skorzystać z ich usług, mają naprawdę dobre pożyczki

 2. Dominikum.pl napisał(a):

  Bardzo dobre oprocentowanie na rynku. Polecam

 3. koli napisał(a):

  jest ok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.