Ranking lokat krótkoterminowych wrzesień 2016

Ranking lokat krótkoterminowych wrzesień 2016Witam. Standardowo na początku miesiąca publikuję najnowszy ranking lokat krótkoterminowych wrzesień 2016 r. O ile jeszcze kilka dni temu można było założyć 2 dobrze oprocentowane lokaty w Idea Banku to wrzesień zaczyna się bardzo niemrawo. Oprocentowanie najlepszych lokat krótkoterminowych zmierza powoli w kierunku poniżej 2%. Choć jest jeszcze kilka pozytywnych wyjątków z oprocentowaniem 2,30% – 2,65%. Niespodziewanie najlepsza propozycja to Lokata Plan Depozytowy na 130 dni z oprocentowaniem 2,50% w Toyota Banku z szansą na premię w wysokości 50 zł lub 100 zł. Mocno trzyma się także Lokata Pod Słońcem w Open Finance. A właściwie trzymała bo dzisiaj jeszcze była ale zniknęła. Jak zwykle zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 3%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. Ranking staram się na bieżącą aktualizować.


Ranking lokat krótkoterminowych wrzesień 2016


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na 9 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Jak można zaobserwować z miesiąca na miesiąc oprocentowanie systematycznie spada. Nawet w Idea Banku, gdzie zawsze było najlepsze lub prawie najlepsze oprocentowanie lokaty mają niekiedy stawkę niższą niż 2%. Jak tak dalej pójdzie, to za miesiąc będę musiał obniżyć minimalne stawkę oprocentowania lokat o których piszę do 1,50%. Ale nadal można otworzyć lokatę z oprocentowaniem wyższym nawet o 1%. Pozytywnie zaskoczył Toyota Bank z Lokatą Plan Depozytowy na 130 dni z oprocentowaniem 2,50% oraz z dodatkowym bonusem. Szkoda, że niestety nie mogę skorzystać. Nadal dobrze trzyma się Lokata na Nowe Środki w Getin Banku, choć oprocentowanie zostało delikatnie obniżone.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 2%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany:

  • 07.09 – Zmiana oprocentowania lokat w Idea Banku, później także, później pojawiają się Lokata Bezkonkurencyjna oraz Tylko Teraz.
  • 29.09 – Zniknęły Lokaty Bezkonkurencyjne i Tylko Teraz z oferty Idea Banku.
  • 29.09 – Pojawiła się Lokata Deklasująca w BGŻ Optimie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.