Ranking lokat krótkoterminowych lipiec 2016

Ranking lokat krótkoterminowych lipiec 2016Witam. Nastał lipiec więc pora na najpopularniejszy cykl na mojej stronie – ranking lokat krótkoterminowych lipiec 2016. Już w maju doszło do wielu negatywnych zmian, w czerwcu ten trend był kontynuowany a lipiec pewnie będzie taki sam jak dwa poprzednie miesiące. Obecnie nie jest łatwo założyć lokaty z oprocentowaniem 2,50%. Jest zaledwie kilka takich propozycji na rynku bankowym. Od pewnego czasu najlepszą lokatą krótkoterminową jest Lokata na Nowe Środki w Getin Banku, której oprocentowanie obecnie wynosi 2,80%. Jak zwykle zapraszam do zapoznania się z rankingiem, jak również do przejrzenia pozostałych moich rankingów: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 3%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. Ranking jest na bieżącą aktualizowany.


Ranking lokat krótkoterminowych lipiec 2016


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na 9 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Na plus wybija się również Lokata Pod Słońcem, ale w tym przypadku trzeba udać się do placówki Open Finance. Poza tym najwyższe oprocentowanie jest w Idea Banku, BGŻ Optimie oraz Toyota Banku. Niestety od kilku miesięcy oprocentowanie lokat powoli, lecz konsekwentnie jest obniżane. Negatywnie zaskoczył np. Bank Smart. Po krótkiej przerwie oprocentowanie Smart Lokat na Nowe Środki zostało obniżone (w opcji bez konta) do 1,90%. Na szczęście jest gdzie wybierać. Póki w Polsce nie rozkręci się inflacja to na podwyżki oprocentowania nie można liczyć.


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 2%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3,50% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany:

 • 05.07 – zmiana oprocentowania lokat w BOŚ Banku.
 • 06.07 – kolejne obniżenie oprocentowania lokat w Banku Smart i BIZ Banku.
 • 07.07 – zmiana oprocentowanie lokat w Idea Banku.
 • 15.07 – koniec dostępności Lokaty Deklasującej w BGŻ Optimie.
 • 15.07 – pojawiły się Lokaty Lipcowe w Idea Banku.
 • 15.07 – zmiana oprocentowania lokat w Alior Banku.
 • 17.07 – obniżenie oprocentowania Lokaty na Nowe Środki w Getin Banku.
 • 20.07 – zmiana nazwy Lokaty Power na Lokatę na Nowe Środki oraz powrót Lokaty Wakacyjne Oszczędności do Idea Banku.
 • 21.07 – pojawiła się rewelacyjna Lokata GO w Idea Banku.
 • 23.07 – obniżenie oprocentowania lokat w Raiffeisen Polbanku.

2 Komentarze

 1. skorpion on 26 lipca 2016 at 4:59 pm said:
  Przy rankingach lokat można by uwzględniać także lokaty w SKOK-ach, niekiedy są to bardziej atrakcyjne oferty.
  Na dzień 26 lipca 2016 r. lokata 3 miesięczna w SKOK NIKE oprocentowana na 3,1%. Całkowity koszt zapisu do w/w SKOK-u to 55 złotych.
  Można także zastanowić się na założenie w w/w SKOK-u lokaty 5 letniej systematycznego oszczędzania z oprocentowaniem 3,74% w skali roku. W SKOK Nike w lipcu b.r. został wprowadzony zarząd komisaryczny. Z dotychczasowego doświadczenia można stwierdzić, że żaden SKOK pod zarządem komisarycznym nie przetrwał dłużej niż 12 miesięcy.( z reguły jest to około 6 miesięcy). Czyli spokojnie można w tym przypadku wybrać lokatę 5 letnią z oprocentowaniem 3,74 % w stosunku rocznym z miesięczną wpłatą 35 000 złotych miesięcznie aby w ciągu roku kiedy to w/w SKOK przestanie istnieć nie przekroczyć 100 000 euro oszczędności i czekać na upadłość lub przejęcie w.w SKOK-u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.