Lokata Strukturyzowana RIO w Idea Banku

lokata strukturyzowana rio

Nie tak dawno opisywałem Lokatę e-Rentier, czyli (według mnie) niezbyt udaną propozycję Idea Banku na zarobki wyższe niż na standardowych lokatach. Dzisiaj opisana zostanie przeze mnie 12-miesięczna Lokata Strukturyzowana RIO oparta na kursach akcji 5 spółek będących głównymi partnerami igrzysk w Rio de Janeiro:  Visa Inc, The Coca-Cola Co, Bridgestone Corp,  Samsung Electronics Co Ltd oraz The Procter & Gamble Co. Lokatę Strukturyzowaną RIO prześwietlam na prośbę jednego z moich czytelników.

Generalnie oferta Lokaty Strukturyzowanej RIO została przedłużona o miesiąc. Idea Bank zastrzega w regulaminach swoich lokat strukturyzowanych taką możliwość. Ty samym terminy z przedstawionej charakterystyki/warunków przesuwają się o mniej więcej miesiąc. Lokata Strukturyzowana RIO kusi zyskiem do 4,50% przy pełnej gwarancji ochrony kapitału na koniec trwania lokaty. Może ona trwać 3, 6, 9 lub 12 miesięcy w zależności od warunków rynkowych.

Lokata Strukturyzowana RIO – najważniejsze cechy:

 • Roczny okres inwestycji.
 • Okres subskrypcji do 30.06.2016 r.
 • Maksymalny okres trwania inwestycji od 06.07.2016 r. do 06.07.2017 r.
 • 100% gwarancji ochrony kapitału na koniec inwestycji.
 • Minimalna kwota inwestycji – 10.000 zł.
 • Brak opłat wstępnych.
 • Opłata administracyjna 1% – 2%.
 • Opłata za rezygnację – 1% + opłata administracyjna.
 • Dla osób w wieku 18 – 72 lat.
 • Od zysku pobierany jest podatek „belki”.

Lokata Strukturyzowana RIO oparta jest na kursach akcji 5 spółek będących głównymi partnerami igrzysk w Rio de Janeiro:  Visa Inc, The Coca-Cola Co, Bridgestone Corp,  Samsung Electronics Co Ltd oraz The Procter & Gamble Co. Start Lokaty Strukturyzowanej RIO nastąpi 06.07.2016 r. i wtedy zostaną ustalone kursy początkowe akcji wszystkich wymienionych spółek. Będzie to tzw. Dzień Otwarcia Lokaty. W dniach 06.10.2016 r., 10.01.2017 r. oraz 06.04.2017 r. będą tzw. Dni Ustalenia Odsetek 1, 2, i 3 oraz w dniu 06.07.2017 r. będzie tzw. Dzień Zamknięcia Lokaty.

Lokata Strukturyzowana RIO – oprocentowanie:

 • 1,125% jeżeli w Dniu Ustalenia Odsetek 1 (06.10.2016 r.) kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty. Jeżeli nie lokata trwa dalej.
 • 2,25% jeżeli w Dniu Ustalenia Odsetek 2 (10.01.2017 r.) kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty. Jeżeli nie lokata trwa dalej.
 • 3,375% jeżeli w Dniu Ustalenia Odsetek 3 (06.04.2017 r). kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty. Jeżeli nie lokata trwa dalej.
 • 4,50% jeżeli w Dniu Zamknięcia Lokaty (06.07.2017 r). kursy zamknięcia wszystkich spółek będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty.
 • 0% jeżeli w Dniu Zamknięcia Lokaty (06.07.2017 r.) kursy zamknięcia wszystkich spółek nie będą wyższe lub równe od ich kursów w Dniu Otwarcia Lokaty.

Aby otrzymać oprocentowanie 4,50% w skali roku kursy wszystkich akcji muszą wzrosnąć. Im szybciej wzrośnie ich wycena na giełdzie tym szybciej skończy się Lokata Strukturyzowana RIO. Jeżeli nie wzrosną to po 12 miesiącach otrzymamy tylko zainwestowane pieniądze. Jeżeli będziemy chcieli zrezygnować wcześniej należy liczyć się z pobraniem opłaty administracyjnej oraz za rezygnację. I właściwie to wszystko. Sponsorzy RIO powinni korzystać z Igrzysk ale czy kursy ich akcji wzrosną nie wiadomo…


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach. Zapraszam także do przejrzenia zestawienia najlepsze promocje bankowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.