Ranking lokat krótkoterminowych maj 2016

Ranking lokat krótkoterminowych maj 2016

Witam. Tym razem z delikatnym opóźnieniem (ze względu na wiadome święto) publikuję na swojej stronie najnowszy ranking lokat krótkoterminowych za maj 2016. W maju doszło do kilku zmian ale nadal jest kilka propozycji lokat krótkoterminowych z oprocentowaniem powyżej 2,50%. Niezmiennie najlepszą lokatą krótkoterminową jest 6-miesięczna Lokata Superprocentująca z oprocentowaniem 2,80% w BOŚ Banku. Do czołówki dołączyła także całkiem niespodziewanie bardzo dobra Smart Lokata na 3 miesiące z oprocentowaniem 2,70% w Banku Smart. Jak zwykle zapraszam do przejrzenia rankingu, jak też do zapoznania się z pozostałymi moimi rankingami: kont oszczędnościowych oraz z lokat długoterminowych. Zapraszam również do przejrzenia zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z oprocentowaniem powyżej 3%, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient. Ranking jest na bieżącą aktualizowany.


Ranking lokat krótkoterminowych maj 2016


Ranking lokat na 3 miesiące:


Ranking lokat na 4 miesiące:


Ranking lokat na 6 miesięcy:


Ranking lokat na 9 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste. N – Wymagana wpłata nowych środków.


Jeszcze kilka dni temu można było założyć 2-miesięczną Lokatę Wakacyjne Oszczędności w Idea Banku z oprocentowaniem 3%. Oferta ta utrzymała się przez tydzień ale ostatecznie pod koniec miesiąca zniknęła. Całkiem niespodziewanie pojawiła się za to 3-miesięczna Smart Lokata z oprocentowaniem 2,70% w Banku Smart. Smart Lokata dostępna jest dla wszystkich – nie trzeba wpłacać nowych środków ani zakłada konta osobistego. Poza tym standardowo – królują lokaty w Getin Banku, BOŚ Banku, Idea Banku oraz Toyota Banku. Na podwyżki oprocentowania raczej się nie zanosi…


*** W rankingu znajdują się lokaty na nowe środki, lecz nie biorę pod uwagę lokat na tzw. start, czyli lokat, które można założyć tylko raz jako nowy klient. Pod uwagę biorę tylko najlepsze lokaty dla danego okresu z oprocentowaniem co najmniej 2%. Minimalna kwota lokaty musi wynosić 20.000 zł, ponieważ dużo banków proponuje 3,50% – 4% ale tylko do kwoty 10.000 zł. Ranking staram się w miarę moich możliwości na bieżącą aktualizować. Aby poznać szczegóły lokat należy kliknąć w nazwę lokaty, ponieważ wszystkie lokaty zostały już opisane na mojej stronie.


Zmiany:

  • 12.05 – Zniknęła Smart Lokata na 3 miesiące z oferty Banku Smart.
  • 15.05 – Zmiana oprocentowania lokat w Toyota Banku.
  • 17.05 – Spore obniżenie oprocentowania lokat w BOŚ Banku.
  • 18.05 – Pojawiła się rewelacyjna Lokata Wakacyjne Oszczędności w Idea Banku.
  • 19.05 – Nowe Smart Lokaty na nowe środki w Banku Smart.
  • 24.05 – Pojawiła się Lokata Czwórka w Idea Banku.
  • 30.05 – Lokata Wakacyjne Oszczędności zniknęła z oferty Idea Banku.

3 Komentarze

  1. od dziś idea bank: Lokata WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI od 1 000,00 do 1 000 000,00 PLN (na 2 miesiace) oraz Lokata DO KOŃCA MIESIĄCA od 1 000,00 do 1 000 000,00 PLN (na 13 dni)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.