Lokaty w Meritum Banku – podsumowanie oferty

lokaty w meritum banku

Aktualizacja 13.10.2015 r.

Kilka dni temu pisałem o Lokatach w Alior Banku. Dzisiaj opiszę bliźniaczo podobną ofertę depozytową Meritum Banku. Meritum Bank kilka miesięcy temu został kupiony przez Alior Bank. Póki co oba banki działają pod różnymi szyldami – połączenie operacyjne planowane jest na 26.10.2015 r., czyli za dwa miesiące. Ale póki co nadal można założyć bardzo dobrze oprocentowane lokaty w Meritum Banku, a przelane pieniądze nawet z Alior Banku będą traktowane jako nowe środki. Taką okazję będzie można wykorzystać do czasu operacyjnego połączenia z Alior Bankiem – później oferta zostanie ujednolicona. Niestety od 28.08.2015 r. Zostało obniżone oprocentowanie Lokat Extra oraz Lokaty 2-letniej.

Lokaty w Meritum Banku:

  • 2-miesięczna Lokata z oprocentowaniem 4% do kwoty 10.000 zł dostępna dla nowych klientów w terminie 30 dni od otwarcia konta osobistego w Meritum Banku.
  • 4-miesięczna Lokata Extra  z oprocentowaniem 2,50% – dostępna jedynie dla nowych środków.
  • 7-miesięczna Lokata Extra z oprocentowaniem 2,60% – dostępna jedynie dla nowych środków.
  • 2-letnia Lokata z oprocentowaniem 2,90% obniżonym w październiku do 2,75%.
  • 24-miesięczna Lokata WIBIDowa z oprocentowaniem równym WIBID 1M + 1% – łącznie 2,46% – oprocentowanie zmienia się co miesiąc z oparciu o stawkę WIBID 1M z 10-tego dnia miesiąca. (obecnie 1,46%).
  • 36-miesięczna Lokata WIBIDowa z oprocentowaniem równym WIBID 1M + 1,20% – łącznie 2,66% – oprocentowanie zmienia się co miesiąc z oparciu o stawkę WIBID 1M z 10-tego dnia miesiąca. (obecnie 1,46%).

Oczywiście zgodnie moja zasadą wspominam tylko o lokatach z oprocentowaniem co najmniej 2%. Nowe środki to nadwyżka ponad stan posiadania w Meritum Banku obliczony obecnie na dzień 20.07.2015 r. Jeżeli wpłacone pieniądze na Lokaty Extra okażą się być starymi środkami to oprocentowanie zostanie obniżone do poziomu 1,40%. Tak jak w Alior Banku najlepsze lokaty – obie Lokaty Extra oraz 2-letnią Lokatę można otworzyć bez konieczności posiadania w Meritum Banku konta osobistego. Konto osobiste wymagane jest przy Lokacie Start oraz Lokatach WIBIDowych.

lokaty w meritum banku oprocentowanie

Konto Oszczędnościowe w Meritum Banku jest oprocentowane na 1,75% (obniżone do) 0,97%. Nie ma tutaj promocyjnej stawki dla nowych klientów, jak to jest w Alior Banku. Można się spodziewać, że po połączeniu operacyjnym obu banków oprocentowanie Konta Oszczędnościowego zostanie obniżone. I trochę mi szkoda, że z rynku zniknie kolejna marka, którą zawsze zawsze będę dobrze kojarzył. W końcu o Bilokacie w Meritum Banku pisałem w jednym z moich pierwszych wpisów. I za dwa miesiąca będę pisał tylko o lokatach w Alior Banku – lokaty w Meritum Banku odejdą do przeszłości. Chlip.


Na koniec wszystkich zainteresowanych aktualną ofertą najlepszych lokat, oraz tych, którzy trafili tutaj przypadkowo po pewnym czasie zapraszam do przejrzenia najnowszych, zawsze aktualnych rankingów: zestawienia najlepszych lokat, rankingu lokat krótkoterminowych, rankingu lokat długoterminowych, rankingu kont oszczędnościowych oraz rankingu lokat i kont oszczędnościowych w walutach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.