Ranking lokat długoterminowych lipiec 2015

Ranking lokat długoterminowych lipiec 2015

Witam. Minęło kilka dni lipca więc pora na pojawienie się na mojej stronie najnowszego rankingu lokat długoterminowych. Niedawno rozpoczęły się wakacje i widać pewien zastój na rynku lokat. Ale z drugiej strony banki póki co nie obniżają oprocentowania lokat długoterminowych, jak to robią w przypadku lokat na krótsze terminy. Nadal jest kilka perełek z oprocentowaniem 3% – szczególnie w przypadku lokat na 2 i 3 lata. Jak zwykle w celu uzupełnienia informacji zapraszam do zapoznania się z rankingiem lokat krótkoterminowych oraz rankingiem kont oszczędnościowych. Zapraszam także do przejrzenia nowego zestawienia najlepszych lokat, czyli lokat z bardzo dobrym oprocentowaniem, ale które można założyć z reguły tylko raz jako nowy klient.


Ranking lokat na 12 miesięcy:


Ranking lokat na 24 miesiące:


Ranking lokat na 36 miesięcy:


Ranking lokat na pozostałe okresy:

K – Wymagane konto osobiste.


Do banków, które oferują 3% na długoterminowej lokacie dołączył Alior Bank. Jego 2-letnia Lokata jest oprocentowana na 3%, co więcej nie ma konieczności otwierania konta osobistego jak to bywa w większości banków. Poza tym standardowo – najlepsze długoterminowe lokaty to: Lokata Rynek+ na 2,5 roku w Banku Pocztowym oraz Lokata Rentierska Gold w Noble Banku. Bank Pocztowy ma jednak tą przewagę, że Lokatę Rynek+ można otworzyć bez konta osobistego. Pierwszy raz od dłuższego czasu oprocentowanie lokat długoterminowych jest wyższe niż w poprzednim miesiącu. Na atrakcyjności zyskały lokaty oparte na wskaźnikach WIBOR czy WIBID ze względu na wzrost tych stawek. A jeżeli rosną te wskaźniki to w przyszłości można się spodziewać wzrostu oprocentowania lokat.


* W przypadku lokat długoterminowych banki nie wymagają lokowania nowych środków, jak to często bywa w przypadku lokat krótkoterminowych. Aby zapoznać się ze szczegółami lokat należy kliknąć w ich nazwę, ponieważ zdecydowana większość z nich została już opisana na mojej stronie. Zestawienie staram się w miarę moich możliwości aktualizować na bieżącą.


Zmiany:

  • 17.07 – Zmiana oprocentowania Lokaty Dynamicznie Rosnącej w Plus Banku.

3 Komentarze

  1. To jest dobre pytanie.

    Myślałem o tym, żeby wprowadzić taki newsletter. Temat zaniedbałem, ponieważ praktycznie codziennie coś się pojawia na mojej stronie więc takie codziennie wiadomości ode mnie mogłyby być trochę denerwujące.

    Ale skoro jest zapotrzebowanie to w najbliższym czasie postaram się to wprowadzić w życie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.